• Mardin9 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman5 °C
  • Şırnak0 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnaf Ve Oda Temsilcileri Vali Topaca’yı Ziyaret Etti
23 Mayıs 2016 Pazartesi 14:28

Esnaf Ve Oda Temsilcileri Vali Topaca’yı Ziyaret Etti

Ahilik Haftası dolayısıyla, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (HESOB) heyeti, Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.Hatay Valiliği Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarete HESOB Başkanı Teksöz, Antakya Ticaret...

Ahilik Haftası dolayısıyla, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (HESOB) heyeti, Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.

Hatay Valiliği Tayfur Sökmen Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarete HESOB Başkanı Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ile birlikte esnaf ve sanatkârlar katıldı. Vali Topaca, Ahilik kültürünün yaşatılması, öğretilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu belirtti. Vali Topaca, herkesin yaptığı işi en güzel, en dürüst bir şekilde ahlak ve Ahi Evran ilkeleri çerçevesinde yapması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Bu haftanın kutlanmasını özellikle bu yüzden arzu ediyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş, bugün en çok ihtiyacını hissettiğimiz, ticarette, üretimde ahlaki değerlerin yaşatılması bizim için önemlidir. Çünkü geldiğimiz noktada ticaretin düzenlenmesi, ticarete güveni artırılması, üretimde kalitenin artırılması, esnafımızın alın teriyle kazanması, alın teri dökmediği bir şeyi talep etmemesi önemlidir.”

Gelişmiş toplumların en büyük probleminin küreselleşme ve kentleşme ile birlikte kentlerdeki satıcı ve tüketici arasındaki dengenin korunması konusunda ağırlık kazandığını vurgulayan Vali Topaca, “Öyle ki vatandaşa satıcı arasındaki ilişki mekanikleşmiş durumda gibi. Biz isteriz ki esnafın yeri mahallelinin bir buluşma noktası olsun. Esnaf mahallenin nabzını tutabilsin. Mahallelinin bir sıkıntısı olduğunda esnaf, esnafın bir derdi olduğunda da mahalleli bundan haberdar olsun. Ama maalesef ki şehirler büyüdükçe bu ilişkiler zayıflıyor. Para kazanmak kadar vatandaşla alıcı arasındaki ilişkiler, samimiyet de çok önemlidir. İnşallah bu Ahilik Haftası dolayısıyla bunları gündeme getireceğiz. Bu Ahi Evran ilkeleri gündeme gelecek. Bazı ilkeler günün şartlarıyla uyuşmayabilir ama bizim için önemli olan onun felsefesi ve yaklaşımıdır. Ülkemizin gelişmesi için esnafımızın gayretleri ve çabası yadsınamaz. Ülke olarak olağanüstü bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde en büyük desteği esnaf ve sanatkârlardan bekliyoruz. Çünkü ne olursa olsun hayat devam ediyor. İnsanların ihtiyaçları var ve bu ihtiyaçların karşılanması sizin tarafınızdan sağlanıyor. Bu süreçte sizlerin yine sanatınızı, işinizi, mesleğinizi en dürüst, en doğru bir şekilde icra edeceğinizden şüphemiz yok. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Nitekim bu süreçte devletimize, milletimize fert fert herkesin yapacağı destek ve yardımlar var. Bu da kim ne iş yapıyorsa en güzel, en sağlam, ahlaklı, dürüst bir şekilde, hak ve hukuku koruyacak şekilde icra etmesidir. ”ifadelerini kullandı.

Devlet olarak esnaf ve sanatkârlardan beklentileri olduğunu da sözlerine ekleyen Vali Topaca, “Bu noktada sizlerden beklediğimiz, ne durumda olursa olsun işinizi en doğru şekilde yapmak, daha çok üretmek daha kaliteli üretmek, vatandaşımıza daha çok hizmet götürmek, namusu ve şerefi ile de kazancını kullanmak ve devletimize olan vergi borcunu da ödemektir.” şeklinde konuştu.

HESOB Başkanı Teksöz ise ülkenin birlik ve beraberliği için tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte el ele verip gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade ederek, “Bu güne kadar gerek sanayi sitelerimizin yapımında, gerekse de esnaf ve sanatkârlarımız için devlet, hükümet nezdinde vermiş olduğunuz desteklerden dolayı 70 oda başkanımızla birlikte 40 bin esnaf ve sanatkârımız adına şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Günün anısına Vali Topaca’ya Başkan Teksöz tarafından sedefli ahşap satranç takımı hediye edildi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 105 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA