• Mardin4 °C
  • Diyarbakır8 °C
  • Batman10 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Referanduma Gidilseydi Millet Yüzde 70-80le Ders Verecekti
20 Mayıs 2016 Cuma 18:48

Erdoğan: Referanduma Gidilseydi Millet Yüzde 70-80'le Ders Verecekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz? Onu da söyleyeyim size, millet en az yüzde 70, yüzde 80'le bir ders verecekti.” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültürpark'ta düzenlenen Rize...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz? Onu da söyleyeyim size, millet en az yüzde 70, yüzde 80'le bir ders verecekti.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültürpark'ta düzenlenen Rize Ticaret Odası Ödül Töreni’nde, bir konuşma yaptı.

'EĞER TÜRKİYE, DİKTATÖRÜN CUMHURBAŞKANI OLDUĞU BİR ÜLKEYSE, SANA BUNU SÖYLETMEZLER'

“Terör destekli parlamentoda olan siyasilerle ana muhalefet partisi şu anda iş tutmuş durumdalar.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ana muhalefet partisinin başındaki bakın ne diyor? Şahsımla alakalı çok çirkin ifadeler kullanıyor. Diktatör v.s gibi. Bir de şimdi o diktatöre bazı şeyler de ilave etti. Diktatör bozuntusu gibi ifadeler kullanıyor. Önce sen aynaya bak. Eğer diktatörün Cumhurbaşkanı olduğu bir ülkeyse Türkiye sana bunu söyletmezler, sana bunu konuşturtmazlar. Ve burada yaşayamazsın. Adeta ağızlarından afedersiniz salyalar akıyor. Kendilerinin de yanında olanların da. Bu millet yegane karar vericidir demokraside. Bir taraftan Atürkçüyüm diyeceksin, öbür taraftan seçim sandıkların bir gideceksin çıkamayacaksın, iki, üç, dört, beş, altı, yedi, sekiz, dokuz çıkamayacaksın. Sadece hakaretle netice almak isteyeceksin. Alamazsın. Bu millet sana yürü demez. Çünkü ahlaken sıkıntılısın. Benim milletim kimin ne yaptığını biliyor. Kendisine hizmetkar olanı benim milletim yolda bırakmaz.” şeklinde konuştu.

'REFERANDUMA GİDİLSEYDİ MİLLET YÜZDE 70-80'LE DERS VERECEKTİ'

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Şu dokunulmazlıklarla ilgili 'biz destekliyoruz' dedi değil mi? 2 gün önce yapılanda desteklediler mi? Desteklemediler. İktidar partisi ile MHP beraberce yüklendiler 350’yi, 54, 55 buraları yakaladılar. Bugün nasıl olduysa geri döndüler. Bir hikmet var. Bugün de hamdolsun 376’ya kadar çıktı ve böylece refranduma gitmeye gerek kalmadı. Tabi bu yolu kısalttı. Ama referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz? Onu da söyleyeyim size. Millet en az yüzde 70, yüzde 80’le bir ders verecekti. Onlar bunu gördü. Bölücü terör örgütünün desteklediği o zaten hiç önemli değil. Onlar şu anda bu operasyonlarla devam eden süreçte kendilerine yeni bir gelecek hazırlamanın gayretindeler. Bu operasyonlar Güneydoğu’da Kürt kardeşlerimin ülkemin neresinde olursa olsun, ister Gaziantep’te ister İstanbul’da nihai neticeyi alana kadar bu operasyonlar devam edecek. Şehitlerimiz var. Ama güvenlik güçlerimiz bu yola çıkarken zaten hepsi hedefine şehadeti koydu.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 163 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor
  • Ödüllü bahçe milletin hizmetinde
  • Selde mahsur kalan vatandaşlar botlarla kurtarıldı
  • Kendi işinin patronu oldu, şimdi Avrupa’ya tül perde dikiyor
  • Vefat eden Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA