• Mardin13 °C
  • Diyarbakır10 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Onlar Benim Kürt Kardeşlerimin Temsilcisi Olamaz
20 Mayıs 2016 Cuma 16:28

Erdoğan: Onlar Benim Kürt Kardeşlerimin Temsilcisi Olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim Rabiamızda ne vardı? Tek millet vardı. Tek bayrak vardı. Tek vatan vardı. Tek devlet vardı. Tek millet diyoruz. 79 milyonuyla tek millet. Bölemeyecekler bizi. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim Rabiamızda ne vardı? Tek millet vardı. Tek bayrak vardı. Tek vatan vardı. Tek devlet vardı. Tek millet diyoruz. 79 milyonuyla tek millet. Bölemeyecekler bizi. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Onlar bir üst aklın uşaklarıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de vatandaşlara hitap etti.

“İslam dünyasında hiçbir ülkenin askerinde böyle bir isim yok. Mehmetçik.” diyen Erdoğan; “Mehmetçik şu anda teröristlerle vuruşuyor mu? Gereğini yapıyor mu? Tabi ki şehadet ve o aileler şüphesiz ki nasıl üzülüyorsa biz de üzülüyoruz. Ama bedelini de ağır ödetiyorlar. Ödetmeye de devam edeceğiz. Bizim Rabiamızda ne vardı? Tek millet vardı. Tek bayrak vardı. Tek vatan vardı. Tek devlet vardı. Tek millet diyoruz. 79 milyonuyla tek millet. Bölemeyecekler bizi. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Onlar bir üst aklın uşaklarıdır. İkincisi tek millet dedi. Tek bayrak. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız şehidimizin ta kendisi. Biliyorsunuz her şehit bir yıldızdır. Neymiş bir de bizim bayrağımıza eş bir şeyler yapıyorlar. Onlar paçavradır, paçavra. Bu ülkede o tür adım atanlar yanılacaklar. Ve bunun bedelini ağır ödemeye de devam edecekler. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Evet bu toprakların uğrunda ölenler var. Onun için de vatan. 780 bin kilometrekare ile vatan. Kimse bu topraklar üzerinde operasyon yapamaz. Ameliyat yapamaz. 780 bin kilometrekare bu milletindir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün buralar vatanıdır. Vatan topraklarıdır.” şeklinde konuştu.

‘EY KARDEŞLERİM, HALA ALDANIYOR MUSUNUZ?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Geldik 4.’ye. Ne diyoruz? Tek Devlet. Çıkmışlar, ne söylüyorlar? Paralel devlet. Paralel yapılanma. Devlet içinde devlet olabilir mi? Asla. Tek devletimiz var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Şimdi bunların bir kısmı Pensilvanya’da. Bir kısmı Avrupa’nın bazı ülkelerinde. Bir kısmı başka yerlerde. Niye kaçıyorsunuz? Eğer dürüstseniz samimiyseniz suçlu değilseniz niye bu topraklarda değilsiniz? Bir kısmı da nerede? Cezaevinde. Onlar da orada. Ne demiştik. İnlerine gireceğiz, inlerine. Girdik mi? Ben şimdi buradan paralel devlet yapılanmasını içinde yer alanlara sesleniyorum. Ey kardeşlerim, hala aldanıyor musunuz? Bölücü terör örgütü ile omuz omuza olan bu sizi yönetenlerle hala nasıl beraber oluyorsunuz? Bu Cumhuriyet Halk Partisi’yle beraber olanlarla siz nasıl beraber oluyorsunuz? Bunlara biliyorsunuz bir tanım getirdim. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet. Bunların tanımı bu. Halk, onlara gönül verenler, hakikaten samimi. Bir şey demem. Ama ortada tüccarlar var. Onların sırtından himmetti, şuydu, buydu neleri götürdüler, neleri. Her şeyi götürdüler. Üstünde de ne var? İhanet. Onlara gönül veren kardeşlerim de bir aldanmışlığın içerisinde. İnşallah fark ederler de yol erkenken dönerler.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 245 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin’de coşkulu bahar ateşi
  • Mardin’de hakim ve savcılardan kan bağışı
  • Gençlerden siyasette örnek davranış
  • Vücuduna 150 saçma isabet eden köpek, yaşama tutunmaya çalışıyor
  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne eklenen ’Işık hadisesi’ yoğun ilgiyle izlendi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA