• Mardin37 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak33 °C
  • İstanbul29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Hafızlarından Kuran Ziyafeti
26 Haziran 2016 Pazar 14:53

Dünya Hafızlarından Kur'an Ziyafeti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları' çerçevesinde, söz konusu yarışmalara katılıp dereceye giren dünya hafızları, Sivas'ta düzenlenen...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları' çerçevesinde, söz konusu yarışmalara katılıp dereceye giren dünya hafızları, Sivas'ta düzenlenen Kur'an Ziyafeti isimli programında bir araya geldi.

Ramazan etkinlikleri kapsamında Paşa Cami'nde gerçekleştirilen Kur'an Ziyafeti programına, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in yanı sıra 2013 yılı Kur'an-ı Kerim güzel okuma Türkiye birinci Habib Derviş, 2016 yılında final yarışmasına katılan Kosova'dan Hafız Egzon İbrahim ve 2015 yılında final yarışmasına katılıp dünya ikincisi olan Filipinler'den Muhammed Nezir Asgar katıldı.

Programda konuşan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması İstanbul'da yapıldı ve 46 ülkeden 82 hafız katıldı. Akabinde geçen sene dereceye giren, bu senenin finalinde yarışan hafızlarımızla ve Türkiyemizdeki güzide hafızlardan bir karma yaparak 36 ilde 'Kur'an-ı Kerim Ziyafeti' programlarını yapmaya başladık. Bu program kapsamında daha önce Başka il ve ilçeleri de hafızlarımızla beraber ziyaret ettik. Akabinde de Sivas'taki programımızı icra etmek üzere buraya geldik." dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan dünya hafızları, sundukları eşsiz Kur'an tuilavetiyle gönülleri fethetti. Program, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Şahin'in enderun usulü teravih namazı kıldırmasıyla son buldu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 84 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA