• Mardin10 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dicle’den Bir Başarı Daha
04 Mayıs 2016 Çarşamba 15:43

Dicle’den Bir Başarı Daha

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenen 'Uluslararası Katılımlı 15. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nde poster ödülü ve Prof. Dr. Perihan Velioğlu Hemşirelik Fonu Teşvik...

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenen 'Uluslararası Katılımlı 15. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nde poster ödülü ve Prof. Dr. Perihan Velioğlu Hemşirelik Fonu Teşvik Ödülü aldı. 86 üniversitenin katıldığı kongrede 326 poster yayınlandı.

Dicle Üniversitesi'nin hemşirelik 5 poster bildiri, 2 sözel bildiri ile katıldığı kongreye 6 öğrenci ve 1 öğretim üyesi ile katılım sağlandı. 3. Sınıf Hemşirelik Bölümü öğrencileri Ayşe Yakut, Büşra Yücedal, Mehmet Dündar’ın Yrd. Doç. Dr. Yeter Durgun Ozan ve Öğr. Gör. Mesude Duman danışmanlığında yapmış oldukları 'Teknoloji ile Desteklenmiş Hemşirelik Uygulamaları Rehberi: Okul-Klinik İşbirliği Örneği' adlı bilimsel çalışma poster bildiri olarak ikincilik ödülü ve Prof. Dr. Perihan Velioğlu Hemşirelik Fonu Teşvik Ödülü aldı. Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu için alınan ödülü ve elde ettiği başarı, kongre yürütücüleri ve üniversite hocaları tarafından takdir edildi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 318 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA