• Mardin10 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Bize Karşılıksız Yardımda Bulunmadı, Verilen Para Tribünün İsim Hakkı
02 Mayıs 2016 Pazartesi 17:18

"Devlet Bize Karşılıksız Yardımda Bulunmadı, Verilen Para Tribünün İsim Hakkı"

Beşiktaş'ta camia şampiyonluk için geri sayıma başlarken, Yönetim Kurulu üyesi ve basın sözcüsü Metin Albayrak, bu senenin renginin siyah beyaz olduğunu söyledi. Albayrak, devletin verdiğini söylediği paranın da isim hakkı olduğunu ifade...

Beşiktaş'ta camia şampiyonluk için geri sayıma başlarken, Yönetim Kurulu üyesi ve basın sözcüsü Metin Albayrak, bu senenin renginin siyah beyaz olduğunu söyledi. Albayrak, devletin verdiğini söylediği paranın da isim hakkı olduğunu ifade etti.

Beşiktaş için büyük bir aşkla çalıştığını ifade eden İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak Beşiktaş JK'nın yayın organı Beşiktaş dergisine verdiği röportajda özel açıklamalarda bulundu. Derginin mayıs ayında yayınlanan sayısında yer alan röportajında Albayrak, Atatürk’ün "Az zamanda çok ve büyük işler yaptık" sözünü hatırlattı ve camianın merak ettiği birçok konuya da açıklık getirdi.

Başkan Fikret Orman yiderliğindeki yönetimlerinin hedeflediği bütün işleri başardığını belirten Metin Albayrak, "Elbette yapmamız gerekenler bitti demiyorum, bundan sonra yapacaklarımız da var. Ama geçen dört seneye baktığımızda bu stadyumun bitmesiyle Beşiktaş’ın önü çok açıldı. Sizlere iki tane çok çarpıcı rakam vereyim; biz gelmeden önce Beşiktaş’ın senelik maç hasılat geliri 19-20 milyon TL idi. Vodafone Arena ile birlikte bugün bu rakam 120 milyon TL. Altı katı bir artış söz konusu. Bu müthiş bir rakam." dedi.

Beşiktaş camiasının bir güven abidesi olduğunu, Vodafone ve Koç Holding gibi uluslararası şirketlerin Beşiktaş'a destek çıktığını belirten Metin Albayrak, "Herkese karşı bir güven tazelememiz gerekti. Sağladığımız güven ve itibar sayesinde, bugün rakiplerinin topladığından daha fazla Beşiktaş’ın sponsorluk anlaşması var. Dünyanın sayılı uluslararası başarılı firmalarından Vodafone ile önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza attık. Yine ulusal ve uluslararası arenanın en başarılı şirketlerinden Koç Holding’i geri kazandık. Göreve geldiğimizde Adidas ile anlaşmamız senelik üç milyon dolardı. Bu anlaşmayı yirmi beş milyon dolara çıkardık." ifadelerini kullandı.

"DEVLETİN BİZE VERDİĞİ PARA TRİBÜN SPONSORLUĞU İÇİN"

Vodafone Arena'nın Beşiktaş taraftarının ve Beşiktaş yönetiminin el birliğiyle yapıldığını da ifade eden Metin Albayrak, "Vodafone başta olmak üzere bize güvenen, inanan sponsorlar oldu. Örneğin deniz tarafındaki tribün için Denizbank, yeni açık tarafı için de Spor Toto ile sponsorluk anlaşması yaptık. Burada bir yanlış anlamaya da açıklık getireyim, devlet bize karşılıksız herhangi bir yardımda bulunmadı. Verilen paranın karşılığı, belli bir süre için yapılan sponsorluk anlaşmasıdır, tribünün isim hakkıdır." diyerek, şöyle devam etti:

"Çok şükür ki bizim iyi bir birlikteliğimiz var. İyi bir takımımız oldu. Bu takımdaki bütün çocuklar birbirleriyle çok iyi anlaşıyor. Hocamızla da ilişkileri çok iyi. Hocamızın tavrı da bize çok uydu. Duruşu, söylemleri, davranışları, sanki kırk yıllık bir Beşiktaşlı gibi. O nedenle kim ne derse desin, hiç kimse bizi yolumuzdan döndüremez.

Beşiktaş için güneşli günler başladı. Aslında sadece stat değil, birçok iş yaptık. Ama stadyum çok büyük bir iş olduğu için diğerleri onun gölgesinde kalıyor. Altyapının bulunduğu Fulya’daki Hakkı Yeten Tesisleri’ne yatırım yaptık. Sahayı yeniledik, çocukların soyunma odası gibi fiziki yerlerini daha modern hale getirdik. A takımımızın bulunduğu Nevzat Demir Tesisleri’ne on iki senedir çivi dahi çakılmamıştı, orayı modernize ettik. Pendik’te Süleyman abi zamanında alınmış tesis, perişan bir haldeydi, orayı yeniliyoruz. Şan Ökten Tesisi, yenileniyor. Akatlar’da kulübümüze yeni bir yer kazandırdık; beş bin metre kapalı alanda, genel kurul üyelerimizin kullanacağı bir sosyal tesis yapıyoruz. Bolu Gerede’de otuz üç dönümle, uzun bir zamandan sonra Beşiktaş’a bir tapu kazandırdık. Bunun gibi birçok şey yaptık, yapacağız."

Metin Albayrak, Vodafone Arena'nın, Beşiktaş taraftarının stadı olduğunu da ifade ederek, "Biliyorum aşırı sevgiden geliyor ama kötü tezahürat yaparak, sahaya girerek kimsenin eline bir şey geçmiyor. Tam tersine Beşiktaş’a zarar geliyor. Beşiktaş, taraftarı olmadığında kanadı kırık oluyor. Bundan sonra bu stadı taraftarsız bırakmayalım. Bu sene biz şampiyonluğu hak ediyoruz. Her maçımız bir şampiyonluk kutlaması halinde olmalı." cümleleriyle röportajını tamamladı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 174 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA