• Mardin14 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna: Haddini Bil
15 Mayıs 2016 Pazar 22:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Haddini Bil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başkanlığı kan dökmeden getiremezsin’ sözlerine tepki göstererek, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başkanlığı kan dökmeden getiremezsin’ sözlerine tepki göstererek, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini... Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz." dedi.

Erdoğan, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Türkiye Gençlik Vakfının (TUGVA) Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlediği 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı’na katıldı. Burada konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘başkanlığı kan dökmeden getiremezsin’ sözlerine sert cevap verdi.

Erdoğan, şöyle konuştu: "Şimdi çıkmış bir tanesi dünyanın değişik yerlerinde 'başkanlık sisteminin gelmesi için kan gerekir kan' diyor. Üç unsur var. Bu üç unsurun bir tanesi mezhepçilik, ikincisi ırkçılık, üçüncüsü terör. Bu zatın söylediklerinde bu üç unsurun da tamamı var. Bunlar kandan besleniyorlar. Aynen bölücü terör örgütünün uzantıları gibi... Bunlarda da o hava esmeye başladı. Herhalde oraya imrendiler. Baktılar ki bu iş sandıkla gelmiyor, girdiği her seçimde malum aldığı netice ortada. Şimdi 'Acaba kanla netice alır mıyız?' diye buna bakıyor. Alamayacaksın. Bu milletin üstüne çıkamazsın. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne derse o olacak. Gençler, şunu da unutmayın; halk ne derse o olacak, Hak ne derse o olacak."

"NİZAMİ’NİN İDAMINA NEDEN SESSİZ KALDINIZ?"

Türkiye’nin sınır komşusu Suriye’de 6 yıldır devam eden iç savaşa da değinerek Avrupa ülkelerine de seslenen Erdoğan, "Kişi başına düşen geliri bizden kat ve kat fazla olan pek çok ülke, sırf rahatlarını bozmamak için, bu vahşete ve drama kayıtsız kalıyor. Sınır kapılarımızda derme çatma mülteci barınaklarında denizlerde yaşanan insanlık dışı manzaraları eminim sizler de yüzünüz kızararak esefle izliyorsunuz. İnsan Hakları Beyannamesi'ni kaleme alanlar, bugün en temel insanlık sınavından sınıfta kalmış durumdalar. Dün, Srebrenitsa’da bu imtihanı verememişlerdi. Bugün de Suriye’de Libya’da ve Yemen’de veremiyorlar. Afrika, Asya, Ortadoğu ülkeleri için demokrasi ve özgürlük karnesi hazırlayanlar kendi karnelerindeki kırıkları hiç gündeme getirmiyorlar. Terör örgütüne başkentini açmanın, onlara çadır kurdurtmanın özgürlükle ne ilgisi var. DAEŞ’in eylemlerine verdiğiniz tepkiyi niçin PKK, DHKP-C ve YPG’nin saldırıları karşısında esirgiyorsunuz. Madem siyasi idamlara karşısınız, neden birkaç gün önce şehit edilen Motiur Rahman Nizami’nin idamına neden sessiz kaldınız? Avrupa’dan bir ses bir haykırış çıktı mı? Hayır. Bunun adı çifte standart değil mi? Biz bunları söylediğimizde tutarsızlıklarını ilkesizlikleriniz yüzlerine vurduklarımızda hemen rahatsız oluyorlar. Tayyip Erdoğan hemen diktatör oluyor. Motiur Rahman Nizami’yi idam edenler diktatör olmuyor." dedi.

"HADDİNİ BİL"

Erdoğan, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini... Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi hakkı ve hakikati haykırmaktan alıkoymaz. Biz mazlumlara sahip çıkmaya, diklenmeden dik durmaya, doğruluğun, barışın tarafında durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz kuvvetimizi medyadan, sermayeden değil, seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mazlumların dualarından alıyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Ben sizlerden sosyal, ekonomik, kültürel, siyasal her alanda algınızın açık olmasını, kendinizi geliştirmenizi, gündemi takip etmenizi istiyorum. Aklınızı ve kalbinizi asla birilerine kiraya vermeyin. Maalesef bazı tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olanlar var, biliyorsunuz. Sakın onların düştüğü oyuna düşmeyin. Akıllarını kiraya verenlerle beraber sakın olmayın. Vicdanınıza, ipotek konulmasına kesinlikle müsaade etmeyin."

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizde 40 yıl boyunca devlet içinde gizli bir şekilde örgütlenen hizmet, eğitim, yardım diyerek insanımızı kandıran bir yapı en büyük zararı gençlerimize verdi. Uzun dönem ülkemizin başarılı çocukları, Anadolu’nun körpe zihinleri, paralel ihanet çetesi tarafından kandırıldı, kullanıldı. Bu ülkenin evlatları iyi niyetlerinin kurbanı oldu. 2.5 yıldır bu örgütle yoğun bir mücadele içindeyiz. Bir taraftan örgütün devlet yapımızda açtığı yaraları sarmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan da dünyanın her yanında bu çetenin kirli yüzünü deşifre ediyoruz. Ellerine geçen her fırsatı ülkemizi karalamak için kullanan bu şer şebekesine asla pirim vermemenizi bekliyorum."

Konuşmasının ardından Erdoğan, gençlere karanfil dağıtarak onlarla toplu fotoğraf çektirdikten sonra salondan ayrıldı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 183 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA