• Mardin13 °C
  • Diyarbakır10 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dün Parlamentoda Milletimizin Dediği Oldu
21 Mayıs 2016 Cumartesi 16:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dün Parlamentoda Milletimizin Dediği Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. Milletimiz ne istiyordu, 'Millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.' Neticede bu oldu.” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin'in Yusufeli...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. Milletimiz ne istiyordu, 'Millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.' Neticede bu oldu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti.

“Terörle mücadelede Rabbim inşallah bizleri bir an önce zafere ulaştırsın diyorum.” diyen Erdoğan; “Şuna hep birlikte inandık şehitler tepesi boş değil. Bunlarla mücadelede Allah’ın izniyle şuna emin olun. Er veya geç zaferle bu iş noktalanacaktır. Şu andaki günler bunların iyi günleridir. İşte dün parlamentoda milletimizin dediği oldu. Milletimiz ne istiyordu? Diyordu ki; ‘Biz bu millete ihanet edenleri Türk milletinin parlamentosunda görmek istemiyoruz.’ Neticede oldu. Ve 376 milletvekilinin oyuyla bu iş gerçekleşti. Parlamentoya kesilmek istenen bileti, parlamento hayır dedi bunun kararını yargı vermelidir. Ve yargıya gönderiyor. Hayırlı olacak inşallah.” şeklinde konuştu.

'DENİZE NAZIR BİR YUSUFELİ İNŞA EDİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Yusufeli bir değişim dönüşüm yaşıyor. Barajıyla, inşallah ilçesiyle Yusufeli bir başka olacak. Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. İş olsun diye söylüyorum. Proje hazır. Bizde laf ola beri gele yok. Bizde talimat verilir, adım atılır ve ondan sonra da uygulamısıyla ortaya eserler çıkar. Her zaman ne diyorum. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle anılacağız. Hiç endişeniz olmasın. İnşallah 19 Mayıs 2019. Ne diyorduk hep. Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Onun için 19 Mayıs 2019’da bütünüyle bitmiş olacak. Su tutması 2018. Ben o bu tutma zamanını söylemek istemiyorum. Geldiğimizde hem su tutmuş olsun, hem elektrik enerjisi de üretmeye başlamış olsun. Her şeyiyle bitmiş olsun. 3 senede bitmiş olacak. Bunlar rekordur rekor.”

'TEK DEVLETTEN ASLA SAPMAYACAĞIZ'

“Bizim bir devletimiz var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti.” diyerek konuşmasına devam eden Erdoğan şunları söyledi: “Başka bir devlet asla. Bir paralel devlet diye bir şey çıkmış. Bunlar şimdi bölücü terör örgütüyle omuz omuza dolaşıyorlar. Ben şu anda paralel devlet yapılanmasının içinde olan saf temiz kardeşlerime sesleniyorum. Kardeşlerim bak bu paralel devlet yapılanması bölücü terör örgütü ile omuz omuza dolaşıyor. Bunların yani siz o saf kardeşlerim tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanettir. Bunu böyle biliniz. Onun için de biz tek devletten asla sapmayacağız. Taviz de vermeyeceğiz. Ve bu topraklar üzerinde gözü olanlar bunun bedelini çok ağır ödüyorlar ve ödemeye de devam edecekler. Bu operasyonlar bitmeyecek. Bu operasyonları sonuçlandıracağız. Benim halkım, milletim huzuru yakaladığı ana kadar bu devam edecek. Yani milli birliğimiz kardeşliğimiz asla bozulmayacak.”

Yusufeli projesinin 3 yılda bitirilmesi gerektiğini belirten Erdoğan; “Yusufeli’nden hemen bakan arkadaşlarıma sesleniyorum. Yarın Ankara’da bir kongre var. Kongreden sonra yeni bir kabine oluşuyor. Bu yeni kabinenin mensuplarına yeni Başbakanla birlikte tekrar ona da hatırlatacağım. Ben Cumartesi günü Artvin Yusufeli’ndeydim. Bu Yusufeli için azami 3 yıl, hem barajımız hem Yusufeli ilçesinin bitmesi lazım. Tamam. Talimatı verdik. Ve 3 yıl içerisinde inşallah bunu bitireceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Yusufeli Projesi’nde inşa edilecek binaların resimlerini vatandaşlara gösterdi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 137 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin’de coşkulu bahar ateşi
  • Mardin’de hakim ve savcılardan kan bağışı
  • Gençlerden siyasette örnek davranış
  • Vücuduna 150 saçma isabet eden köpek, yaşama tutunmaya çalışıyor
  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne eklenen ’Işık hadisesi’ yoğun ilgiyle izlendi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA