• Mardin32 °C
  • Diyarbakır30 °C
  • Batman29 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar Haysiyet Celladı, Kan Emici
27 Mayıs 2016 Cuma 17:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar Haysiyet Celladı, Kan Emici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP grup toplantısında yapılan küfürlü tezahüratlara tepki göstererek, “Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP grup toplantısında yapılan küfürlü tezahüratlara tepki göstererek, “Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp o parlamentonun şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisinin mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara ben artık diyecek bir şey bulamıyorum.” dedi.

Erdoğan, Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Haftası töreninde konuştu.

"Biz bu güne kadar hiçbir faninin önünde eğilmedik. Biz sadece rükûda Rabbimizin önünde eğildik. Bundan sonra da hiçbir fanini önünde eğilmeyeceğiz. Bize de yakışan, olması gereken budur. Biz ecdadımız nasıl mücadele verdiyse öyle mücadele vereceğiz." diyen Erdoğan, terör operasyonlarına değinerek, şunları vurguladı: "Şehitlerimiz bu toprakları vatan yapma uğruna bir mücadeleyi sürdürüyor. Kırşehir, ülkesinin ve milletinin bekası için gereken fedakarlığı yapıyor. Bu ülke bin yıldır şehitlerinin, gazilerinin hürmetine ayaktadır."

Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu topraklar uğrunda ölmeyi göze alanlar, ölenler olduğu için vatanımız olmayı sürdürüyor. Bu coğrafya ne saldırılar, ne fitne teşebbüsleri, ne tuzaklar gördü. Hamdolsun milletimizin birliği, beraberliği, karalı duruşu sayesinde hepsinin de üstesinden gelmeyi başardı. Bugün Türkiye’nin önüne engel üstüne engel çıkartmaya, çevremizi kuşatmaya, bizi boğmaya çalışanlara kalsa 100 yıl önce tarihe gömülmüş bir devlet ve millet olacaktık. Ama işte sene 2016 ve biz dimdik ayaktayız. Küresel krizlere karşı giderek daha dirençli hale gelen ekonomimizle, gelişmiş ülkelerin dahi gıpta ile takip ettiği büyük projelerimizle, yatırımlarımızla içinde bulunduğumuz zor şartlara rağmen taviz vermediğimiz demokrasimizle, 'veren el alan elden hayırlıdır' diyerek dünyadaki tüm mazlumlara ve mağdurlara yönelik yardımlarımızla ayaktayız. En önemlisi birliğimizle, beraberliğimizle, uhuvvetimizle 2023 hedeflerine doğru ilerliyoruz."

Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Erdoğan, "Nerelerden nerelere geldik? Nasıl uçuyoruz. Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bunlar hayal dahi edemezler. Farkımız bu. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp o parlamentonun şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisinin mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara ben artık diyecek bir şey bulamıyorum. İnanıyorum ki bunlara en büyük bedeli en kısa zamanda milletim ödetecektir. Bunların bölücü terör örgütü ile ne farkı var? Bunlar parlamentonun içinde siyasi terör estiriyorlar. Yaptıkları bu..." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Dokunulmazlıklarla ilgili teklif geldi. Ne oldu? Birinci ve ikinci turda kaçamak yaptılar. Ondan sonra baktılar ki bu iş iyi gitmiyor, bir kısmı geldi onlar da katıldı. Ve 376 ile bu dokunulmazlıkların kaldırılması değil, adeta fezlekelerin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Bu fezlekeler yargıya gönderecek, yargı yargılayacak. Niye korkuyorsunuz? Suçu olan gocunur, suçu olmayan niye gocunsun? Zaten toplamda 168 milletvekili var. Diğerlerinin böyle bir sorunu yok. Biz dürüstlüğün savunucusuyuz ve bu 168’in de hepsinin fezlekesi illa suç teşkil ediyor diye bir şey yok. Ama bunların içinde arabalarının arkasında silah taşıyanlar da var, teröre yardım yataklık yapanlar var, banka soyguncusu da var, görevi kötüye kullananlar da var. Yargı bunlarla ilgili fezlekeleri parlamentoya gönderdi. Bana göre parlamento yargı mahalli değildir. Onun için milletvekillerimiz 4 parti için bu kararı aldı. Zaten er veya geç bunlar yine yargılanacaktı; ama kalkıp da yıllar yılı beklemeye gerek yok. Çünkü millet ‘Bunlara durup dururken maaş ödemeye biz tahammül edemiyoruz’ diyor. Biz eğer bu adımları atmazsak millet bunun hesabını sorar. Onun için de bu adımı atacağız."

"Bu bayrağın dışında bir bayrak asla kabul etmiyoruz. O paçavraların peşinde gidenler işte bedel ödüyorlar." diyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devlet tanımıyoruz. Ne o ya, paralel devlet... İşte dün yeni bir karar daha aldık. 'Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü' dedik; Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz. Yani bunlar PYD, YPG, PKK ne ise bunlar da aynı kategoride yargılanma süreci içerisine girecekler. Zira bu millete çok çektirdiler, bu milleti böldüler. Ümmeti parçaladılar. Bunların ümmeti parçalamasına fırsat veremeyiz. İşte ne oldu, bir kısmı kaçıp gidiyor. Bir kısmı cezaevinde. Şu anda Avrupa'nın değişik ülkelerinde Türkiye'yi yalan yanlış haberlerle, o ülkelerde çevirdikleri dolaplarla o ülkelerin yetkililerine şikayet edecek kadar bunlar gayri milli... Onun için de bu bedeli ödeyecekler."

Erdoğan, terör operasyonlarında teslim olan teröristlere de değinerek, şöyle konuştu: "İşte bakın şimdi toplu olarak gelip kendileri diyorlar 'Bizi aldattılar. Biz şimdi geldik. Sizin şefkat elinize biz uzandık. Ölmektense teslim olmayı tercih eden bu kişiler, örgütün içindeki diğer kandırılmış gençlere de örnek olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisine silah çekene, amansızca teslim olana ne kadar müşfik davrandığını göstermiştir. Bizim inancımız, bizim töremiz bunu gerektirir."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 232 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Advan Aşireti’nden Başkan Atilla’ya ziyaret
  • Göz altında oluşan morluklara dikkat
  • Başkan Avcı seçim çalışmalarına devam ediyor
  • Ümit Ülkü Avusturya’da Türkiye’yi temsil etti
  • Ankaralı yüzücüler Türkiye ikincisi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA