• Mardin25 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman20 °C
  • Şırnak21 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini Çok Ağır Ödeyecekler
16 Temmuz 2016 Cumartesi 05:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini Çok Ağır Ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin ardından Marmaris'ten İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada kurmaylarından bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısı düzenledi.Yapılan girişimin bir ihanet hareketi olduğuna...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin ardından Marmaris'ten İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi. Burada kurmaylarından bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısı düzenledi.

Yapılan girişimin bir ihanet hareketi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TSK içinde bir azınlık... Ne yazık ki ülkemizin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü hazmedemeyen, ne yazık ki kabullenemeyen çok daha önceden söylediğim gibi paralel devlet yapılanmasının ta kendisiydi ve bu yapılanma 40 yıllık bir sürecin neticesinde TSK'nın içinde, emniyet teşkilatımızda da yer bulmuş, her türlü kılığa, kılıfa girmiş ve bugüne kadar da bu şekilde gelmiştir. Şu anda yapılan bir ihanet hareketidir bir ayaklanma hareketedir. Bedelini çok ağır ödeyecekler peşinen söyleyeyim. Milletin oylarıyla iş başına gelmiş olan bir hükümete, baş komutan olarak Tayyip Erdoğan'a hazmedemeyişleri, onlar için bitiş olacak. Hangi yola baş vururlarsa vursunlar biz bu yola başımızı koymuşuz, canımızla kefenimizle bu yola çıkmışız. Bu, tertemiz olması gereken TSK'nın temizlenmesine vesile olacak bir hareket" dedi.

Ağustos ayı başında gerçekleştirilecek Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Ağustos ayı başında YAŞ var. YAŞ öncesinde böyle bir adımın atılmış olması manidardır. Çünkü birileri ne olacağını çok iyi kestirdiler, çok iyi biliyorlardı onun için böyle bir adımı attılar. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'nin davranış biçimleri çok daha farklıdır. Şu anda, şu çatısı altında bulunduğumuz Atatürk Havalimanı kısa bir süre önce DAEŞ militanlarının adeta işgaline uğramış ve burada onlarca insanı kaybetmiştik. Şimdi de paralel devlet yapılanmasının bir işgali burada söz konusu."

"MARMARİS'İ BOMBALAMIŞLAR"

Darbecilerin Marmaris'i bombaladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düşünebiliyor musunuz, Atatürk Havalimanı üzerinde F16'lar uçuyor. Bunlar niye uçuyor, biz bunları niye aldık? Bunu biz düşmana karşı bu ülkeyi savunsun diye aldık. Şimdi ise bu F16'ları uçuranlar bu havalimanına normal yolcuların inmesine, kalkmasına bile müsaade etmemek üzere bunu yapıyorlar. Cumhurbaşkanını da bir taraftan tehdit ediyorlar. Buraya gelmeden önce Marmaris'teydim. Hemen arkamda oraları ne yazık ki bombalamışlar. Herhalde bizim hala orada olduğumuzu zannediyorlardı. Buraya gelişimizi herhalde takip edemediler. Devletin kurumlarına, MİT'e, Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlığa... Genel sekreterimi alıp götürdüler. Ne oldu, ne yapacaksınız siz benim genel sekreterimi alıp götürmekle? Genelkurmay Başkanımın şuanda durumunu bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

"BÜTÜN KOMUTANLARA SESLENİYORUM"

Başta kuvvet komutanları olmak üzere TSK'daki bütün komutanlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu milletin değerlerine sahipsiniz. Komuta kademelerinde belki bugüne kadar arkadaşlarınız oldu. Onlar ne yazık ki sizler gibi bu milletin değerlerine sahip değildiler. Onlar Pensilvanya'dan talimat alıyorlardı. Aynı şekilde er, erbaş bütün askerimize sesleniyorum. Sizler bizim evladımız Mehmetçiğimizsiniz. Şuanda karşınızda bulunan halka, sizin annenize, babanıza, kardeşlerinize karşı silah doğrultmanızı kabul etmemiz mümkün değil. Bu silahları size millet verdi, bu silahları millete karşı kullanırsanız bunun faturasını ağır ödersiniz. Bir çok çok yerde şuanda albay, binbaşı, yarbay vs.. tutuklanıyor. Burada kalmayacak, daha yukarılara gidecek. Ordumuz temizdir, TSK'nın tertemiz haline leke getirilmemesi lazım. Bu lekeyi getirenlerin burada kalması TSK'nın geleceğini mahveder. Onun için bu operasyona başladık, bunu tam manasıyla bitireceğiz. Bugün bu iş başladı, bunun devamı gelecek. Silahlı bir terör örgütü olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu milletin silahlarıyla bu milleti vuruyorlar. Dünya medyasında da bazı ülkemizin gelişmesini hazmedemeyenlerin, asker Türkiye'de duruma el koydu şeklinde haberleri var. Nereye el koydu? Türkiye'de şuanda milletin oylarıyla seçilmiş olan bir iktidar vardır, Cumhurbaşkanı vardır. Bizler görevimizin başındayız ve sonuna kadar da bu görevimizi Allah'ın izniyle yürüteceğiz. İşgalcilere ülkemizi asla bırakmayacağız, bunu bilmenizi istiyorum. Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş şuanda sokaklarda eğer bu gelişmelerin sonucunu bekliyorsa, bu şu demektir; biz sonuna kadar bu işi yürüteceğiz. Tanklarla sokaklarda dolaşanlar aynı şekilde tanklarla çıktıkları yere geri dönecekler. O tanklar onlara emanettir, onlar bu emanete hıyanet etmiştir."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 56 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • İrlandalı hastalar obezite ameliyatı için Türkiye’ye geliyor
  • Sıcaklarda besin zehirlenmesine dikkat
  • Angebire doldu taştı
  • Karşıyakalı hentbolcular ’Süper Lig’de
  • Alkali su ile daha uzun yaşam
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA