• Mardin37 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak36 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016 İcra Edildi
13 Haziran 2016 Pazartesi 10:38

Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016 İcra Edildi

Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda, Bulgaristan, Gürcistan ve Azerbaycan komando birliklerinin katılımıyla icra edildi.Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada tatbikatla ilgili şu...

Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda, Bulgaristan, Gürcistan ve Azerbaycan komando birliklerinin katılımıyla icra edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada tatbikatla ilgili şu bilgilere yer verildi: "Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın komando birliklerine personel yetiştiren, doktrin ve eğitime önemli katkılar sunan, teröristle mücadelede birliklerin eğitim ihtiyacını karşılayan Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 06-12 Haziran 2016 tarihleri arasında, Bulgaristan Cumhuriyeti, Gürcistan Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin komando birliklerinin katılımıyla Çok Uluslu Komando Tatbikatı-2016 icra edilmiştir.

Tatbikatın maksadı; ülkelerin komando birlikleri arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, birlikte çalışabilirliği geliştirmektir. Tatbikatta, harekata yönelik olarak birliklerin tabur seviyesinde müşterek ve birleşik planlama yeteneğinin geliştirilmesi, bölük seviyesinde ise taktik akın, su üstü komando harekatı ve hava hücum harekatı teknik ve taktikleri üzerine usul, esas ve terim birliğinin sağlanması hedeflenmiştir. Hedeflere başarıyla ulaşılmıştır.

Tatbikata; Kara Kuvvetleri Komutanlığından Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ve Kara Havacılık Komutanlığından unsurlar ile Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan komando birlikleri katılmıştır."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 129 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA