• Mardin14 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman15 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cev Heyeti, Fıvb’yi Lozan’daki Merkezinde Ziyaret Etti
02 Mayıs 2016 Pazartesi 19:08

Cev Heyeti, Fıvb’yi Lozan’daki Merkezinde Ziyaret Etti

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı ve CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil ve diğer CEV ofis ekibiyle beraber Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Dr. Ary S. Graça’yı ziyaret...

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı ve CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil ve diğer CEV ofis ekibiyle beraber Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Dr. Ary S. Graça’yı ziyaret etti.

Bu buluşmanın yeni fikirler ortaya konması ve projelerin geliştirilmesi için harika bir fırsat olduğunu söyleyen FIVB Başkanı Graça, "Bu buluşma FIVB ve CEV’in nasıl bir ahenkle çalıştığının bir göstergesi. CEV iyi organize olmuş ve donanımlı bireylerden oluşan bir grup ve bizim görevimiz hep beraber Voleybol’u Dünya’da daha ileri seviyelere taşımak." şeklinde konuştu.

"Avrupa’da yeni bir mantaliteyle yeni bir çağ başladı ve beraber çalışarak bunu daha da mükemmel kılacağız." diyen FIVB Başkanı Graça, "Dünya değişiyor. Geçmişte gerçekleştirdiğimiz projelerle yetinemeyiz. Yeni fikirler üretip, güzel bir yönetim ve şeffaf bir yapıyla görevimizi bir üst seviyeye çıkartacağız." diyerek sözlerini noktaladı.

FIVB Başkanı Dr. Ary S. Graça’dan sonra söz alan CEV Başkanı Boricic, "Bize tüm kapıları açtınız ve tam bir şeffaflık sağladınız. Yüz yüze olamasak da yıllardır omuz omuza çalışmaktayız. Bu buluşma ilişkilerimizi kuvvetlendirmek ve Voleybol’un değerini arttırmak için harika bir fırsat oldu. Yeni stratejiler, yeni bir vizyon ve iki kurumun birbiriyle yardımlaşmasıyla daha iyi adımlar atılacak. Önümüzdeki yıl biz de FIVB’yi Lüksemburg’daki merkezimizde ağırlamak istiyoruz." dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve CEV Asbaşkanı Özkan Mutlugil ise yaptığı açıklamada, "Gösterdiğiniz ev sahipliği için tekrar teşekkür ederiz. CEV bünyesinde gerçek bir ekip yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. FIVB’nin çok profesyonel bir ekibi var ve biz de o ekiple daha yakın bir çalışma ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Amacımız, 5 konfederasyonun ahenk içinde çalışması ve güçlü bir bağ oluşturmasını sağlamak. Avrupa bu konuda yol almaya başladı fakat bu amaç için diğer konfederasyonların da yardımı gerekmekte." şeklinde ifadelerde bulundu.

Toplantının devamında FIVB, voleybol’u geliştirmek adına hazırladığı 9 maddelik stratejik vizyon maddelerini CEV heyetine sundu. Toplantı, tarafların tamamlanma aşamasında olan projeler ve geçmişte gerçekleşen organizasyonlar hakkında bilgi alışverişinde bulunması ve geleceğe dair planların masaya yatırılmasıyla son buldu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 150 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA