• Mardin22 °C
  • Diyarbakır22 °C
  • Batman22 °C
  • Şırnak18 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Can Dündara Saldıran Murat Şahinin Avukatı: Müvekkilim Çakıcı Fanatiği!
26 Mayıs 2016 Perşembe 13:58

Can Dündar'a Saldıran Murat Şahin'in Avukatı: Müvekkilim Çakıcı Fanatiği!

Gazeteci Can Dündar'a suikast girişiminde bulunan Murat Şahin'in Avukatı Hayrettin Sanır, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Müvekkilinin Alaattin Çakıcı fanatiği olduğunu, Çakıcı'ya özel bir sevgi beslediğini...

Gazeteci Can Dündar'a suikast girişiminde bulunan Murat Şahin'in Avukatı Hayrettin Sanır, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Müvekkilinin Alaattin Çakıcı fanatiği olduğunu, Çakıcı'ya özel bir sevgi beslediğini söyleyen Sanır, "Gözaltına alındığında yabancı bir ülkenin ajanıymış gibi muamele görmüş. Kendisine vatan haini muamelesi yapılmış.” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a 6 Mayıs'ta adliye önünde silahlı saldırıda bulunan Murat Şahin gözaltına alınıp sorgulanmıştı. Şahin “Onun yaptığı haberlere uyuz oluyordum. Bir ara İngiltere'ye gittiğini biliyordum. Onun İngiliz ajanı olduğunu düşünüyordum. Ona bir ders vermek için böyle bir eylem planladım. Amacım kesinlikle öldürmek değildi. Onu korkutup ayağını denk almasını sağlamaktı.” dediği belirtilmişti.

Murat Şahin'in avukatı Hayrettin Sanır, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Sanır, "6 Mayıs 2016'da Can Dündar'a karşı gerçekleştirilen eylemle ilgili olarak müvekkilimiz Murat Şahin ile cezaevinde görüştük. Kamuoyunda paylaşılmak üzere bir takım bilgi aktarımında bulundu bize. Biz de bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Müvekkilimiz gözaltına alındığında yabancı bir ülkenin ajanıymış gibi muamele gördüğünü, bir kaç gün gözaltında kaldığını, adeta kendisine vatan haini muamelesi yapıldığını, bu itibarla kendisini tam olarak izah edemediğini ifade etti bize. Can Dündar eylemiyle ilgili olarak da, bundan bir müddet önce Cumhuriyet Gazetesinde Alaattin Çakıcı'ya sol örgütlerce saldırıda bulunulduğunu, Alaattin Çakıcı'nın bunun üzerine yaralanıp hastaneye gönderildiğini içeren yalan haberler doğrultusunda rahatsızlık beslediğini, hayatında hiç görmediği ve tanımadığı bir kişi olmasına rağmen bir Alaattin Çakıcı fanatiği olduğunu, özel bir sevgi beslediğini bize ifade etti. 6 Mayıs'ta olay günü tesadüfen denk gelince duygu köpüklenmesinin etkisiyle öyle bir eylemi gerçekleştirdiğini. Kendisine sorguda yapılan muameleler gibi asla herhangi bir ülkenin ajanı olmadığını, vatanını ve milletini çok sevdiğini... Gerekirse uğruna ölebilecek kadar çok sevdiğini ortaya koydu ve bunun duygusal bir tepki olduğunu ifade etti. Biz de müvekkilimiz adına kamuoyu ile paylaşmış bulunuyoruz.” dedi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 153 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA