• Mardin39 °C
  • Diyarbakır37 °C
  • Batman37 °C
  • Şırnak35 °C
  • İstanbul29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalık: Hdp’yi Biliyoruz, Chp’yi İse Milletimize Havale Ediyoruz
05 Haziran 2016 Pazar 01:48

Çalık: Hdp’yi Biliyoruz, Chp’yi İse Milletimize Havale Ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "HDP’nin ne demek istediğini zaten biliyoruz ama CHP’nin ne demek istediğini biz milletimize havale ediyoruz. Birliğimize dirliğimize silah sıkanların, kurşun sıkanların...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "HDP’nin ne demek istediğini zaten biliyoruz ama CHP’nin ne demek istediğini biz milletimize havale ediyoruz. Birliğimize dirliğimize silah sıkanların, kurşun sıkanların ve ona destek verenlerin kimler olduğunu milletimiz çıplak gözle görmeli ve gereğini yerine getirmeli." dedi.

Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Başkan Vekili Mahmut Ünal Özer, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan ve partili yöneticiler ile birlikte Hekimhan, Kuluncak ve Darende ilçelerini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

"BİZ YAPARKEN BİRDE YAPTIKLARIMIZI YIKAN BİR EKİP VAR"

AK Parti ilçe başkanlıklarında düzenlenen toplantılarda konuşan Çalık, "Biz çalışırken, bir taraftan da yıkan bir ekip var. Yıkan ve yaptıklarımızı bozan, barajlarımızı yıkan, okulları yıkan, ambulanslara saldıran, vatandaşlarımızı öldüren, sivilimizi, askerimizi, polisimizi, çocuğu, genci, yaşlısı demeden sivillerimi katliama maruz bırakan terör örgütleri var. DAEŞ dahil olmak üzere bütün terör örgütleri bilsin ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü bir devlettir. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki iller başta olmak üzere terörizme edilen bütün illerimizde terörle mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Şimdi binlerce kez şükürler olsun, terörle mücadele sonuç veriyor ve illerimizi teröristlerden tamamen temizliyoruz. Bizim yapmamız gereken en önemli cümle şudur: PKK’nın Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediğini herkesin bilmesi gerekir. İçimizde bende dahil olmak üzere bir sürü Kürt kardeşimiz var, bir sürü Türk kardeşimiz var. Alevi olan, Sünni olan, biz birlikte güçlüyüz, beraberce güçlüyüz. Bu birliği ve beraberliği devam ettirmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

"HDP’NİN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ, CHP’Yİ DE MİLLETİMİZE HAVALE EDİYORUZ"

Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu birliğimize, beraberliğimize sıkılan kurşunlara destek verenlerin Meclis’teki temsilcilerinin dokunulmazlıklarını kaldırmak için Meclis’te AK Parti olarak teklifimizi sunduk. ‘Dokunulmazlıklar kaldırılacak’ diyen, ‘Kaldırılması gerekiyor’ diyen muhalefet partilerinden MHP desteğini verdi, CHP ‘Ben destek veriyorum’ dedi, kabinlerin arkasına girdi 'ret' oyu verdi. Milletimize şikayetimizdir; bilinki birliğimize, dirliğimize silah sıkanların, terör örgütlerinin Meclis’teki uzantılarının ve teröre bulaşmış insanların dokunulmazlıklarının kaldırılması milletten aldığımız vekaletin bir borcudur. HDP’nin ne demek istediğini zaten biliyoruz ama CHP’nin ne demek istediğini biz milletimize havale ediyoruz. Birliğimize dirliğimize silah sıkanların, kurşun sıkanların ve ona destek verenlerin kimler olduğunu milletimiz çıplak gözle görmeli ve gereğini yerine getirmeli. Eğer siz milletten vekalet aldıysanız, milleti temsil ediyorsanız, TBMM çatısı altında var olmak istiyorsanız teröristlerle ilişkinizi keseceksiniz, terör örgütüyle ilişkinizi keseceksiniz, ondan sonra TBMM’ye geleceksiniz."

ALMANYA'YA SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI TEPKİSİ

Sözde Ermeni soykırımı tasarısını kabul eden Almanya'ya da sert tepki gösteren Çalık, "Uluslar arası güçlerin Türkiye üzerinden oynadığını görüyorsunuz. Almanya Meclisi’nin almış olduğu kararı görüyor ve duyuyorsunuz. Eğer 1915 hadisesi, eğer sözde bir Ermeni soykırımı ise şayet, bunca yıldır Almanya Meclisi neden böyle bir karar almadı da, Türkiye bu kadar güçlüyken bu kararı aldı? Bunu tüm dünya görüyor. Türkiye’nin güçlenmesini, AK Parti’nin güçlenmesini, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlenmesini istemeyen uluslar arası güçler, Türkiye üzerinde yeniden oyun oynamaya başladılar. Aldıkları karar hiçbir şekilde bizi enterese etmiyor. Kendilerini bağlar, bizi hiçbir zaman bağlamadı. Kendilerine dönüp baksınlar, Hitler'in yapmış olduğu zulümlere dönüp baksınlar, Nazilerin yapmış olduğu zulümlere dönsünler baksınlar." diye konuştu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 306 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Ayağı kırılan yavru ördeği görünce gözyaşlarına boğuldu
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA