• Mardin2 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman-1 °C
  • Şırnak5 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükşehir Belediyesi 4 Dilde Alo Şiddet Hattı Kuruyor
20 Haziran 2016 Pazartesi 13:03

Büyükşehir Belediyesi 4 Dilde 'Alo Şiddet Hattı' Kuruyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve şiddete maruz kalan kadınlara destek için 4 dilde hizmet sunacak ‘Alo Şiddet Hattı’ kuruyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları...

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve şiddete maruz kalan kadınlara destek için 4 dilde hizmet sunacak ‘Alo Şiddet Hattı’ kuruyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Şube Müdürlüğü, kadınlara yönelik şiddetin önüne geçmek ve şiddete maruz kalan kadınlara destek için Türkçe, Kürtçe Arapça ve Süryanice dillerinde hizmet verecek ‘Alo Şiddet Hattı’ kuruyor. 24 saat kesintisiz hizmet sunacak olan ‘Alo Şiddet Hattı’ ile Mardin ve ilçelerinde kadınlara dönük yapılan çalışmalarda, bu alandaki önemli bir açık da giderilmiş olunacak. Ayrıca ‘Alo Şiddet Hattı’ kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunacak. Çalışmanın amacına ilişkin bilgi veren Kadın Politikaları Daire Başkanı Mekiye Güzel, şiddete uğrayan veya şiddete uğrama riski bulunan kadınlar için ‘Alo Şiddet Hattı’nın aynı zamanda bir başvuru merkezi görevini göreceğini belirtti.

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin ertelenemeyecek olduğuna dikkat çeken Güzel, “Bizim yaptığımız bu çalışmalarla birçok kadın başvurdu. Oluşturduğumuz verilerde 160'ın üzerinde kadın başvurmuş. Başvuru yapmamış olan diğer kadınlar şiddet görmüyor mu ya da şiddet gören herkes bize ulaşabiliyor mu? Bunu tam olarak tespit edemiyoruz. Bu yüzden kadınların bize daha kolay ulaşabilmeleri için kurmaya hazırlandığımız Alo Şiddet Hattı, bu yöntemlerden bir tanesidir." dedi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA