• Mardin35 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • Batman33 °C
  • Şırnak32 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burdur Valisi Yılmaz, Ohal İle İlgili Açıklamalarda Bulundu
22 Temmuz 2016 Cuma 03:18

Burdur Valisi Yılmaz, Ohal İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Son Valiler Kararnamesi ile Burdur Valiliği görevine atanarak 17 Haziran 2016 tarihinde Burdur'daki görevine başlayan Vali Şerif Yılmaz, ilk resmi ilçe ziyaretini Bucak İlçesine yaptı. Burada bir takım ziyaret ve toplantılara katılan Valisi Şerif...

Son Valiler Kararnamesi ile Burdur Valiliği görevine atanarak 17 Haziran 2016 tarihinde Burdur'daki görevine başlayan Vali Şerif Yılmaz, ilk resmi ilçe ziyaretini Bucak İlçesine yaptı. Burada bir takım ziyaret ve toplantılara katılan Valisi Şerif Yılmaz, Bucak ilçesinde dün gece alınan OHAL kararını değerlendirdi.

Vali Yılmaz, şöyle konuştu; “15 Temmuz’da ülkemizin huzurunu bozmaya, ülkemizi bölmeye yönelik, yıllarca içimizde beslediğimiz hak etmedikleri halde giydikleri üniforma ile hainlik yapan, içimizdeki bir takım şerefsizlerin yapmış olduğu kalkışma nedeniyle olağan üstü şartlarda yaşamaktayız. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan devletine ve milletine bağlı askeri personelimizin, emniyetimizin, milletimizin ve başta Cumhurbaşkanımızın başarıları ile üç beş çapulcunun yapmış olduğu kalkışmanın üstesinden geldik. Bunların yaralarının sarılması, bunlarla ilgili bağlantılı kişi, kurum, kuruluş gibi ne varsa devletin topyekün yapması gereken çalışmalar olacak. Mevcut şartlar içerisinde seri hareket etme şansımız kalmıyor. Bunun içinde dün akşam Milli Güvenlik Kurulunun tavsiyesi üzerine Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanarak gece saat 01.00’den itibaren olağanüstü hal uygulamaları hayata geçirilmiştir.”

Olağanüstü hal uygulamasında ticaret alanında, hak ve hürriyetlerde kısıtlama olmayacağını kaydeden Vali Yılmaz, "Ülkeyi parçalamaya çalışan, huzuru bozmayı isteyen terör odakları ile ilgili, özellikle Fettulahçı terör örgütü ile mücadelenin seri ve etkin şekilde yapılabilmesi için bu uygulamaya geçildi. Vatandaşlarımızın endişe etmesine gerek yok. Vatandaş ile ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak. Ticari ve ekonomik bir sıkıntı yaşanmayacağını, günlük yaşamda her hangi bir değişiklik olmayacağını ifade etmek istiyorum. Sadece ve sadece terör odakları ile ilgili mücadelede daha etkin, daha seri şekilde hareket edeceğiz. Zaten halkımızın da beklentisi budur” dedi.

EMNİYET’TEN ÖNEMLİ UYARI

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında; "Ülkemiz genelinde cebir ve şiddet kullanılarak, Türkiye Cumhuriyet Anayasasının öngördüğü Anayasal Düzeni ortadan kaldırmak ve Devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak üzere 15.07.2016 tarihinde girişilen darbe teşebbüsü, başta vatandaşlarımız ve kolluk görevlilerince gösterilen cansiperane mücadele sonucunda başarısız kılınmıştır. Darbe kalkışmasında çok sayıda vatandaşımız ve kolluk görevlilerimiz şehit olmuş ya da yaralanmıştır. Ancak, bu durumu fırsata çevirmeye çalışan iletişim yoluyla dolandırıcılık suçu şüphelilerinin, vatandaşlarımızı telefon ile arayarak kendisini polis, asker, savcı gibi unvanlar kullanmak suretiyle suç unsuru telefon görüşmeleri yaptığı, darbe mensupları ve terör örgütü üyeleri tarafından, “Adınıza hat çıkarıldı, adınız darbeye karıştı, darbe listesinde isminin olduğunu" beyan ederek, bir takım kurgular üzerinden operasyon yapılacağını, listeden isminin çıkarılması karşılığında veya adli işlem yapılmaması karşılığında vatandaşlarımızdan para ve altın talebinde bulundukları yönünde emniyet birimlerimize ihbarlar gelmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür ve benzeri kurgular üzerine yapılan beyanlarla kendilerini arayan kişilere itibar etmeyip, bu tür aramalar söz konusu olduğunda telefon görüşmesini sonlandırarak en seri şekilde 112 Acil, 155 Polis veya 156 Jandarma Acil İmdat hattını aramalarını, Banka ve PTT görevlilerimizce de bu tür şüpheli işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızla karşılaşıldığı takdirde müdahale edilerek talep ettikleri işlem yapılmayıp en seri şekilde kolluk kuvvetlerine bilgi verilmesi gerekir” denildi. Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 98 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA