• Mardin21 °C
  • Diyarbakır22 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak21 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Btso, Ur-ge Proje Sayısını 9a Çıkardı
19 Haziran 2016 Pazar 13:33

Btso, Ur-ge Proje Sayısını 9'a Çıkardı

Bursa iş dünyasını uluslararası alanda daha güçlü bir konuma taşımayı amaçlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa bebe ve çocuk konfeksiyonu firmalarından gelen yoğun talep üzerine, sektöre yönelik 2. Uluslararası Rekabetçiliği...

Bursa iş dünyasını uluslararası alanda daha güçlü bir konuma taşımayı amaçlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa bebe ve çocuk konfeksiyonu firmalarından gelen yoğun talep üzerine, sektöre yönelik 2. Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) Projesi'ni hayata geçirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ur-Ge proje sayısını 9'a çıkararak Türkiye'de en fazla proje yürüten oda olduklarını söyledi.

Bursa iş dünyasına yön veren projeleri hayata geçirerek, 'Uzmanlık Merkezi' vizyonu doğrultusunda çalışmalarını yürüten BTSO, yeni Ur-Ge projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Uzay, savunma ve havacılık, raylı sistemler, bebe-çocuk konfeksiyonu, makine, kimya, gıda, tekstil ve kompozit Ur-Ge projelerini sürdüren BTSO, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü için yeni bir Ur-Ge projesine start verdi. Türkiye'de bebe ve çocuk konfeksiyonu üretimin yüzde 80'inin karşılandığı Bursa'da sektör temsilcilerinden gelen yoğun talep üzerine 38 firmanın katılımıyla oluşturulan 2. Ur-Ge projesi, sektöre büyük moral verdi.

40,5 MİLYON DOLARLIK KAYNAK SAĞLANDI

Bursa iş dünyası, BTSO'nun hazırladığı her Ur-Ge projesi kapsamında eğitim, danışmanlık ve tanıtım giderleri için 4,5 milyon dolarlık desteklerden yararlanıyor. BTSO, sürdürdüğü 9 Ur-Ge projesi ile de 40,5 milyon dolarlık kaynağı Bursalı firmaların kullanımına sundu.

İLK UR-GE PROJESİ SEKTÖRE MORAL VERDİ

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü temsilcileri, ilk Ur-Ge projesi ile sektöründe dünyada söz sahibi olan uluslararası fuar organizasyonlara da katılma imkanı yakaladı. Bursalı firmalar, 'Bebe ve Çocuk Sektörünün Bursa'dan Dünyaya Açılımı' konulu Ur-Ge Projesi kapsamında 2015 Ekim ayında yaklaşık 50 kişilik bir heyetle ABD'de düzenlenen ENK Children's Club Fuarı'na, Mayıs ayında da 45 kişilik bir heyetle Güney Afrika'da gerçekleştirilen Mama Magic Fuarı'na katılarak, önemli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

İHRACATIN YOLU UR-GE İLE AÇILIYOR

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin ihracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda Bursa iş dünyasının rekabet gücüne güç katacak projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Ur-Ge projeleriyle Bursa ve ülke ihracatına katkı sağlandığını belirten Başkan Burkay, "Ürün ve hizmetlerinde farklılığını ortaya koyan, etkin tanıtım ve pazarlama tekniklerine sahip olan firmalar dünya arenasında avantajı da elinde bulunduruyor. Bizler Bursa'nın gücünün ve sahip olduğu tecrübenin bilinciyle ülkemizin ihracatına yön veren adımlarımızı sürdürüyoruz. 10 Ur-Ge projesini Bursa'ya kazandırma hedefiyle çıktığımız yolda şimdiye kadar 9 Ur-Ge projesine imza attık. Bu noktada yürüttüğümüz Ur-Ge projeleri, iş dünyasında rekabeti güçlendirerek, onların dünyaya açılmasına da yardımcı oluyor." dedi.

İŞ DÜNYASINDAN GELEN TALEPLER ÇALIŞMALARIMIZA YÖN VERİYOR

Başkan İbrahim Burkay, iş dünyasının çatı kuruluşu olarak firmalardan gelen her talebin odanın çalışmalarına ve projelerine yön verdiğini söyledi. Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü temsilcilerinden yeni bir Ur-Ge projesi kurulması yönünde gelen çağrıya destek verdiklerini vurgulayan Başkan Burkay, "Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörümüze yönelik Ur-Ge proje başvurumuzu Ekonomi Bakanlığı onayladı. Ur-Ge projemiz Bursalı firmalarımız için hayırlı olsun." diye konuştu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 133 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Turan Güneş Caddesi’nde trafik düzenlemesi
  • AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter:
  • Adana Demirspor’da yeni sezon hazırlıkları
  • Kırsal bölgelerde yeni yollar açılıyor
  • Yaşlı baba oğlunu av tüfeğiyle öldürdü
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA