• Mardin15 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bitliste Bayrağı Eline Alan Sokaklarda
16 Temmuz 2016 Cumartesi 16:28

Bitlis'te Bayrağı Eline Alan Sokaklarda

Bitlis'te bir araya gelen çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri darbe girişimini kınamak amacıyla alanlara akın etti.Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Bitlis İl Başkanı Durak, bu rezil ve alçakça yapılan darbe teşebbüsünün...

Bitlis'te bir araya gelen çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri darbe girişimini kınamak amacıyla alanlara akın etti.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Bitlis İl Başkanı Durak, bu rezil ve alçakça yapılan darbe teşebbüsünün kabullenilmediğinin, dün geceden beri meydanlara inilerek tüm dünyaya ilan edildiğini ifade ederek, "Bilinmesini isteriz ki büyük Memur-Sen ailesi ve Bitlis'teki tüm STK ve kuruluşlar olarak bugün sahadayız. Milletin ve iradesinin üzerinde vesayet kurulmasını asla kabul etmiyoruz."

dedi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ardından sivil toplum kuruluşları adına burada basın açıklamasını okuyan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Bitlis İl Başkanı Cabir Durak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) içerisindeki bir grup askerin, ülke yönetimine yönelik yaptığı darbe girişiminin bir milletin birlikteliğine sahne olduğunu ve 7'den 70'e herkesin meydanlara akın ettiğini söyledi. Darbelerin, artık Türkiye'de tarihin kirli sayfalarına hapsedildiğini ve darbelerin olduğu yerde hukuktan, adaletten ve özgürce yaşamdan söz edilemeyeceğini ifade eden Durak, şöyle devam etti:

"Milli iradeye karşı yapılan hain darbe girişimi, milletimizin feraseti, devletimizin, STK ve emek örgütlerinin dik duruşuyla püskürtülmüştür. Millete ve iradesine yapılan kalkışma büyük bir mücadele örneği ortaya konularak amacına ulaşamadan engellenmiştir. Darbeye hayır diyoruz. Bu ülkede askeri darbeler çare olmadı, bundan sonra da olmayacaktır. Türkiye, 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta ve 12 Eylül'de tank sesiyle uyanmış ancak demokrasinin önü açılmamıştır. Tam tersine darbeler, darbeleri getirmiş, siyaset her seferinde kutuplaşmıştır. Darbeler, siyasette taşların yerli yerine oturmasını engellemiş, siyasetin normalleşmesini geciktirmiştir. Rızai ilahi için toplandığımız bu meydanlar, yarınlarımızın, çocuklarımız ve geleceğimizin şekilleneceği yerdir. Yüce Allah, 'Allah'a ve Resulüne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız ve gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir" buyurmaktadır. Onlar tuzak kurarlarken, Allah da tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 59 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Milletvekili ve vali eşi, muhtar eşleriyle bir araya geldi
  • Şırnak’ta 6 bin 860 paket kaçak sigara ele geçirildi
  • 1 Ayda 11 bin 430 Çocuk Buz Pistinden Faydalandı
  • Kırsal Mahallelerden Gelen Kızlar ile Örnek Proje
  • Midyat'a 'çadır' kütüphane kurulacak
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA