• Mardin27 °C
  • Diyarbakır29 °C
  • Batman28 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlik, Beraberlik, Dostluk Ve Dayanışma Duygularını Canlı Tutmalıyız
04 Temmuz 2016 Pazartesi 15:58

"Birlik, Beraberlik, Dostluk Ve Dayanışma Duygularını Canlı Tutmalıyız"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman bayramların önemine dikkat çekti, "Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir coğrafyada yaşayan bizler, barış ve huzur içinde yaşamamızın devlet ve millet olarak güçlü olmamıza...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman bayramların önemine dikkat çekti, "Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir coğrafyada yaşayan bizler, barış ve huzur içinde yaşamamızın devlet ve millet olarak güçlü olmamıza bağlı bulunduğunun, güçlü olmak için de öncelikle birlik, beraberlik, dostluk ve dayanışma duygularını canlı tutmamız gerektiğinin farkındayız" dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Kahraman, sevgi, saygı, dostluk ve barış içinde birlikte yaşamanın güzelliğini hatırlatan, sevinç ve heyecanların paylaşıldığı bayramların, manevî ve millî değerlerin bireysel ve toplumsal hayata mutluluk, coşku, renk ve neşe kattığı müstesna günler olduğunu söyledi.

Kahraman, Ramazan Bayramı’nın önemine değinerek, "Bu özel günlerin başında yer alan Ramazan Bayramı'nın; oruç, fitre, Kur'an tilaveti, teravih namazı, münacat ve itikâf gibi çok çeşitli ibadetlerle geçen mübarek bir ayın ardından gelmesi itibariyle farklı bir manevî havaya sahip olduğu şüphesizdir. Dargınların barıştığı, akrabalık bağlarının ve dostlukların tazelendiği, büyüklerle küçükler arasında saygı ve sevgi köprülerinin kurulduğu bu güzel günler, milletçe dayanışma ve yardımlaşmamıza vesile olan, sevincimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız fevkalade hayırlı ve bereketli zamanlardır" ifadelerine yer verdi.

Mesajında Ramazan ayının Rahmet, bağışlanma ve bereket ayı olduğunu hatırlatan Kahraman, "Tüm milletimize, eş, dost ve akrabaları ile mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum. 'Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır' ilkesini benimseyen bizler için Ramazan Bayramı, daha iyi bir gelecek için birbirimizin hukukuna saygı gösterme, nezaket ve nezahet kültürünü yaşatma fırsatı anlamına gelmektedir" diye konuştu.

Kahraman mesajında şu sözlere yer verdi:

"Dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir coğrafyada yaşayan bizler, barış ve huzur içinde yaşamamızın devlet ve millet olarak güçlü olmamıza bağlı bulunduğunun, güçlü olmak için de öncelikle birlik, beraberlik, dostluk ve dayanışma duygularını canlı tutmamız gerektiğinin farkındayız. Bayramlarımızın, birlik ve beraberliğimizin geliştirilmesine olan katkısı bakımından en önemli güç kaynaklarımızdan birisi olduğunu hiçbir zaman unutmamalı ve onları ciddiyet ve hassasiyetle kutlamamızın manevî ve millî bir vecibe olduğunu asla hatırdan çıkarmamalıyız. Şunu da bilmeliyiz ki, biz güçlü olursak, ülke içinde birlik ve beraberliği canlı tutarsak, farklı coğrafyalarda yaşayıp da aklı ve gönlü bizimle olanların bayram coşkusunu daha derinden yaşamaları mümkün olacaktır.

Huzurlu, endişesiz, sükûnet ve güven içinde bir bayram geçirmemize vesile olan askerimize, polisimize ve köy korucularımıza verdikleri fedakârca mücadeleden dolayı minnetlerimi özellikle ifade ediyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Ayrıca bu bayramın, sorunları çözme ve badirelerle başa çıkma mücadelesiyle geçmiş olan sıkıntılı yılların ardından, ülkemiz ve İslam dünyası için güzel ve parlak günlerin gelmesine vesile olmasını Allah-u Teala'dan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam dünyasının mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyorum."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 69 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin’de çocuk arkeologlar iş başında
  • Devlet destekledi, Güneydoğulu kadınlar üretti
  • Din görevlilerine dini istismar eden terör örgütlerine yönelik seminer
  • Bayraklı’nın sporcuları derecelerle döndü
  • Dökülen saçlar için en etkin tedavi yöntemleri
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA