• Mardin33 °C
  • Diyarbakır29 °C
  • Batman28 °C
  • Şırnak29 °C
  • İstanbul20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Zamanlar Sen De Öğrenciydin Projesi Maziye Götürdü
18 Mayıs 2016 Çarşamba 11:08

'Bir Zamanlar Sen De Öğrenciydin' Projesi Maziye Götürdü

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde, 1952 yılından bu yana eğitim öğretim hizmeti veren Gölbaşı İlkokulu tarafından düzenlenen 'TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilenen 'Bir zamanlar sen de öğrenciydin' projesi, okulun...

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde, 1952 yılından bu yana eğitim öğretim hizmeti veren Gölbaşı İlkokulu tarafından düzenlenen 'TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilenen 'Bir zamanlar sen de öğrenciydin' projesi, okulun ilk mezunlarını maziye götürdü.

Okul binasında düzenlenen ve birçok projenin beğeniye sunulduğu TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda en büyük ilgiyi, okulun 50-25 yıl önceki öğrencileri ile ilgili olarak hazırlanan 'Bir zamanlar sen de öğrenciydin' projesi gördü. Okuldaki öğrencilerin aynı okuldan mezun olan velilerinin başarı grafiğinin ele alındığı projede, 1952 yılında açılan ve 62 yıldır eğitim-öğretim hizmeti veren okulun başarılı öğrencileri masaya yatırıldı. Proje detayında o dönemde imkansızlıklar içerisinde okuyarak bugün farklı meslek gruplarında görevlerini icra eden başarılı öğrencilerin o döneme ait karneleri ve fotoğrafları sergilenerek, azim edilip çalışıldığı zaman imkan ve şartlar ne olursa olsun başarının elde edilebileceğine vurgu yapıldı.

“FUARIN İLK ZİYARETÇİLERİ OKULUN YARIM ASIRLIK ÖĞRENCİLERİ OLDU”

Yoğun ilgi gören fuarın ilk ziyaretçileri, yine okulun ilk mezunlarından olan ve bugün farklı meslek gruplarında görevlerini icra eden öğrenciler oldu. Fuarda öğrencilerin hazırlamış oldukları projede, kendi çocukluk fotoğrafları ve o döneme ait karnelerini gören yarım asırlık öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Oldukça heyecanlandıran ve maziye götüren proje takdir toplarken, imkansızlıklar içerisindeki başarı azimleri ise hiçbir şeyin imkansız olmadığını bir kez daha kanıtlanmış oldu.

OKAY: PROJE BİZİ MAZİYE GÖTÜRDÜ

TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilenen 'Bir zamanlar sen de öğrenciydin' projesinin ilk ziyaretçilerinden biri de Bitlis’te uzun yıllar gazetecilik mesleğini icra eden Bitlis Basın ve Gazeteciler Derneği (BİGADER) Başkanı Mahir Okay oldu. Öğretmen eşi ve iki çocuğuyla birlikte 25 yıl önce mezun olduğu okulu ziyaret eden Okay, 20-25 yıl önceki fotoğraf ve o döneme ait karnesini görmesinin kendisini hem heyecanlandırdığını hem de maziye götürdüğünü söyledi.

Yıllar sonra ama bu kez eşi ve çocuklarıyla birlikte aynı öğrencilik ve karne heyecanını bir kez daha yaşadığını ifade eden Okay, “Bugün 25 yıl önce mezun olduğum okulumdayım ve bugün gerçekten o günkü heyecanı bir kez daha yaşamış oldum. Açıkçası fuar ziyaretine gelirken böyle anlamlı bir proje ile karşılaşacağım aklıma gelmemişti. Ancak eşim ve iki çocuğum ile birlikte öğrencilik yıllarıma ait fotoğraf ve karnemi gördüğümde açıkça o günkü heyecan ve mutluluğu bu kez ailemle birlikte bir kaz daha yaşamış oldum. Sanırım bu duyguyu kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Öğrenciler hazırlamış oldukları bu anlamlı proje ile benimle birlikte birçok arkadaşımı maziye götürdü. Bu anlamda ben gerek fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve gerekse projelerin hazırlanmasına katkı sunan öğretmen, öğrenci ve idarecilere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 132 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin'de yetim çocuklara bayramlık hediye edildi
  • Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
  • Mardin’de atlı turizm
  • ABD Adana Konsolosluğundan Mardin Büyükşehir Belediyesine ziyaret
  • Anadolu Efes, Euroleague ikincisi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA