• Mardin39 °C
  • Diyarbakır37 °C
  • Batman37 °C
  • Şırnak35 °C
  • İstanbul29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başta Birleşmiş Milletler Olmak Üzere İnsanlık, Terör Sınavını Kaybetmiştir
02 Temmuz 2016 Cumartesi 14:53

"Başta Birleşmiş Milletler Olmak Üzere İnsanlık, Terör Sınavını Kaybetmiştir"

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı ile ilgili, "Paris'teki, Brüksel'deki, İstanbul'daki terör saldırılarının birbirinden nitelik olarak...

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı ile ilgili, "Paris'teki, Brüksel'deki, İstanbul'daki terör saldırılarının birbirinden nitelik olarak farkı yoktur. Hepsi insanlığı hedeflemektedir. Ne yazık ki başta Birleşmiş Milletler olmak üzere insanlık buradaki sınavını kaybetmiştir." dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Nöbetçi Vekil" uygulaması kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Terör saldırılarından, İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecine, Bolu'daki trafik kazasından, doğudaki tarım teşviklerinin istismar edilmesine kadar birçok konuyu değerlendiren Yıldız, Türkiye'nin normalleşmeye çalıştıkça, Türkiye'nin büyümeye, ilerlemeye çalıştıkça önüne bir kısım engellerin çıkarılmaya devam edildiğini söyledi. Yıldız, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırılarında DAEŞ belirtileri olduğunu belirterek, "Biz bunlardan yılmayacağız, biz bunlara kesinlikle boyun eğmeyeceğiz. Bu zaman zaman uluslararası terör örgütleri nezdinde kendilerini ortaya çıkarıyor. Zaman zaman PKK olarak ortaya çıkıyor, zaman zaman da ekonomik bir kısım badirelerle ortaya çıkmaya çalışılıyor. Bunların her birisi bizi duraklatmaya, bizi durdurmaya yetmeyecektir. Büyük üzüntü duyduğumuz, vatandaşlarımızın can kaybıyla, yaralanmalar ile sonuçlanan terör, en son İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kendini gösterdi. Uluslararası bir yapı olduğu bir aşikardır. Bunu, Sayın Bakanımız, Başbakanımız da açıkladı. DAEŞ belirtileri ile beraber uyrukları da ortaya çıkarıldı. Bütün bunlar bizim vatandaşımızın bu olayları daha açık, daha net görmesine sebep olmuştur." diye konuştu.

"SURİYELİLERE YARDIMLAR DEVAM EDECEK"

Suriyeli mültecilere yardımın devam edeceğini belirten Taner Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin normalleşmesiyle ilgili süreçte, Ramazan ayında oruç tuttuğumuz, hem açlığı hissettiğimiz, hem de yardımlaşmayı sonuna kadar hissettiğimiz bir ortamda Suriyeli kardeşlerimiz bizim misafirlerimizdir. Onlara bizim fakirimiz, fukaramızla beraber onlara yardım etmeye devam edeceğiz. Onlar muhtaç haldeyken bizlerin kayıtsız kalması olamazdı."

"BUNDAN SONRAKİ GELİŞMELER AB'NİN LEHİNE ÇOK GÖRÜLMÜYOR"

Yıldız, dünyada ve bölgede çok hızlı ve farklı gelişmeler olduğunun altını çizerek İngiltere'nin AB'den ayrılma süreci ile ilgili şu sözlere yer verdi: "Bunlardan bir tanesi AB'den ayrılmak için referandumda bulunan İngiltere'nin durumudur. Bu hem Avrupa için hem de İngiltere için çok önemli bir karardır. Avrupa Birliği'nin kurulma gerekçesi, misyonu ve vizyonu, insan hakları, hümanizm ve eşitlik üzerineydi ama son geldiği noktada göçmenlere alakalı kabul etmeyişleri, özellikle din ayrımına girişleri, aşırı radikal gruplara tavizler verişi oluşu Avrupa Birliği'ni bu konumundan çıkartmıştır. İngiltere halkının verdiği karar kendi içerisinde saygıyla karşılanır ama gerek AB'nin mekanizması, gerekse İngiltere'nin içinde bulunduğu durum ve pozisyon şu anda Avrupa'yı farklı bir noktaya doğru taşımıştır. Bundan sonraki gelişmeler AB'nin lehine çok görülmüyor. Türkiye ise AB ile alakalı duruşunu değiştirmemiştir ama Türkiye'ye subjektif bakış açısını da değerlendirmektedir. O yüzden biz doğruları yaptıkça güçlendiğimizi, yanlışları yaptıkça zayıfladığımızı bilen bir iktidarız, bir partiyiz. Avrupa Birliği ile alakalı yol haritamızda değişiklik olmamakla beraber, AB'nin önümüzdeki süreçteki gelişmeleri tarafımızdan dikkatle izlenmektedir."

"PARİS'TEKİ, BRÜKSEL'DEKİ, İSTANBUL'DAKİ TERÖR SALDIRILARININ BİRBİRİNDEN NİTELİK OLARAK FARKI YOKTUR"

Taner Yıldız, terör örgütleri ile alakalı dünyanın en son geldiği noktanın kendisini tekrar gözden geçirmesi ile alakalı vahim bir noktada olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Bir terör örgütünün diğer terör örgütü ile mücadelesi kendisini terör örgütü olmaktan çıkartmamaktadır. Bunu PYD ile alakalı söylüyorum. Bugün federasyon girişimleri, özerklik girişimleri, Suriye ile alakalı rejimin de bir ayrıca tehdidi olmuştur. Biz PYD'yi ister müttefiklerimiz öyle görsünler, ister görmesinler. Biz PYD'yi terör örgütü olarak ilan ettiğimizi çok önceden ilan etmiştik. PKK, PYD, DAEŞ veya diğer terör örgütlerinin kaynağı nereden olursa olsun, herhangi bir ayrımcılığa uğramasını doğru bulmuyoruz. Paris'teki, Brüksel'deki, İstanbul'daki terör saldırılarının birbirinden nitelik olarak farkı yoktur. Hepsi insanı hedeflemektedir, insanlığı hedeflemektedir. Ne yazık ki başta Birleşmiş Milletler olmak üzere insanlık buradaki sınavını kaybetmiştir. Kendisini toparlaması için yeni terör olaylarının olması gerekmemektedir."

"BURUK DA OLSA HUZUR İÇERİSİNDE BİR BAYRAM DİLİYORUM"

Bolu'nun Mengen ilçesinde tiner yüklü TIR'ın tünel girişine çarpması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yıldız, "Bolu'daki trafik kazasını haber aldık. Bu tür trafik kazaların inşallah emniyet güçlerimizle beraber en aza indirilmesini temenni ediyorum. Buruk da olsa, huzur içerisinde bir bayram diliyorum." ifadelerini kullandı.

"EKTİĞİNİZ UYUŞTURUCUYU BİR DE KAÇAK ELEKTRİK İLE SULUYORSUNUZ"

Yıldız, çıkartılan kanunların, yönetmeliklerin zaman zaman istismar edildiğini söyledi. Yıldız, "Tarım ile alakalı teşvikler veriyoruz. Bir kısım vatandaşlarımız, vatandaşlarımızdan ziyade PKK'nın güdümünde olan, PKK ile ilintili olduğundan bunu açıkça söylemek istiyorum, bizim verdiğimiz tarım teşviklerinin uyuşturucu ekiminde kullanıldığını görüyoruz. Ektiğiniz uyuşturucuyu bir de kaçak elektrik ile suluyorsunuz. Bu insan hakkının, vatandaş hakkının çok ötesinde bir ihanete dönüşmüştür. Bir kez daha buradan uyarmayı borç bildim." şeklinde konuştu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 246 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Ayağı kırılan yavru ördeği görünce gözyaşlarına boğuldu
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA