• Mardin38 °C
  • Diyarbakır39 °C
  • Batman39 °C
  • Şırnak39 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Cahan: Gece Nöbete, Gündüz Hizmete Devam
20 Temmuz 2016 Çarşamba 19:43

Başkan Cahan: Gece Nöbete, Gündüz Hizmete Devam

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kurum olarak darbe girişimine yönelik reflekslerini en güzel şekilde ortaya koyduklarını, bunun yanısıra, gece nöbetlere, gündüz de hizmete devam ettiklerini belirtti.15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen...

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kurum olarak darbe girişimine yönelik reflekslerini en güzel şekilde ortaya koyduklarını, bunun yanısıra, gece nöbetlere, gündüz de hizmete devam ettiklerini belirtti.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde, tüm ekiplerini seferber eden Uşak Belediye Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı. Uşak Belediyesi toplantı salonunda biraraya gelen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Uludağ, Hüseyin Ufuk Uğur ve Erol Korkmaz ile birim müdürleri kalkışmaya ortak bildiriyle tepki gösterdi.

Uşak Belediyesi olarak, darbeye asla geçit vermeyeceklerini söyleyen Başkan Cahan, "Uşak, darbe girişimine karşı tek yürek olmuştur. Belediye olarak, üstümüze düşen her görevi yaptık, yapacağız. Beş gecedir nöbetteyiz. Halkımızın desteğiyle meydanları boş bırakmıyoruz. Darbe kalkışması karşısında, Türk Milleti destan yazmıştır." dedi.

"GİRİŞİM SONRASI ÇANAKKALE RUHU ORTAYA ÇIKTI"

Başkan Cahan, "Türkiye, 15 Temmuz 2016 tarihinde kara bir leke olarak görülecek bir tarihi yaşarken, millet olarak aynı gün destan yazıldı. Bilindiği gibi, ülkemizde çeşitli siyasi görüşler var. Siyasi kuruluşlar, keskin görüşleri olmasına rağmen, darbe yapıldığının duyulmasının ardından ortak paydada buluştular. Çanakkale Savaşı'nda ortaya çıkan ruh, darbe girişimine halkımızın verdiği cevapla bir kez daha ortaya çıktı." şeklinde konuştu.

Hedefin, millet iradesi olduğuna değinen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kurum olarak etkili bir şekilde alanlarda da yer alarak cani darbecilerin oyunlarının karşısında durduklarını söyledi. Cahan, konuşmasında: "Bu refleks, milletimizin adına, demokrasi adına ve özgürlük adına gösterdiğimiz bir reflekstir. Tüm müdürlerimiz, bu konuda hassasiyet göstererek bizleri onurlandırdı. Bu, tamamen şer şebekesinin yaptığı bir olaydır. Bu kuyruğu yabancı güçlerin elinde olan hainlerin işidir. Savaşlarda bile bombalanmayan meclisimizin taranması, sivillere ateş açılması, darbenin alçakça olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi. Biz hala, darbeye karşı tutulan nöbette öncü kurum olmaya devam ediyoruz. Yaptığımız nöbet organizasyonlarıyla halkımızın bilincinin ayakta kalmasını sağlıyoruz." dedi.

Kurum olarak, darbeye karşı sergiledikleri tutumu meydanlarda da sürdürmeye devam ettiklerini dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, öte yandan, vatandaşlara yönelik hizmetlerin de aksatılmadan devam ettiğini söyledi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 71 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Devlet destekledi, Güneydoğulu kadınlar üretti
  • Mardin’de çocuk arkeologlar iş başında
  • Din görevlilerine dini istismar eden terör örgütlerine yönelik seminer
  • Bayraklı’nın sporcuları derecelerle döndü
  • Dökülen saçlar için en etkin tedavi yöntemleri
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA