• Mardin9 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman5 °C
  • Şırnak0 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Tüfenkci, Gıda Şirketi Baktatı Ziyaret Etti
05 Mayıs 2016 Perşembe 13:38

Bakan Tüfenkci, Gıda Şirketi Baktat'ı Ziyaret Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, dün Almanya'nın Mannheim şehrinde Baktat şirketini gezip, yönetim kurulu başkanı Mustafa Baklan'dan bilgi aldı.Merkezi Mannheim'da bulunan ve 1987 yılında beş kardeş tarafından kurulan Baktat şirketinde...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, dün Almanya'nın Mannheim şehrinde Baktat şirketini gezip, yönetim kurulu başkanı Mustafa Baklan'dan bilgi aldı.

Merkezi Mannheim'da bulunan ve 1987 yılında beş kardeş tarafından kurulan Baktat şirketinde bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, şirketin başarısını taktir ettiğini, bu başarının kolay olmadığını ve ciddi mücadeleler gerektirdiğini ticaretin içinden gelen insanlar bileceğini söyledi. Tüfenkci, bu başarının ancak akıllı stratejiler ve yatırımlarla gelebileceğini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci daha sonra şöyle devam etti: "Baktat şirketi Almanya'da ikinci nesil olarak bulunup, yeni bir hamle yapılması gerektiğini gören ve bu şekliyle organize olup diğer insanlara bu başarıyı gösteren bir örnektir. Almanya kökenli bir şirket olup aynı zamanda Türkiye'de de yatırımlar yapmak ve memleketimizdeki ürünleri en sağlam ve etkili bir şekilde Avrupa pazarına ulaştırma noktasındaki çalışmaları birçok firmaya da örnek olmuştur."

Bakanlığın bir süredir üzerinde çalıştığı serbest lojistik bölge oluşturma fikrine Baktat'ın iyi bir örnek teşkil ettiğini söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Doğrusu ben etkilendim. Buradaki arkadaşlarımız da etkilenmiştir. Tam da Türkiye'de kafamızda bir süredir bakanlığımızın çalışmasını istediği serbest lojistik ticari bölgeler oluşturma fikrimiz vardı. Bununla Türkiye'de neler yapabiliriz, hangi bölgede serbest lojistik bölgeler oluştururuz derken buradan da ilham alacağımız noktalar var. Hem depolama hem de lojistik anlamında rekabetçi dünyada diğer ülkelerle rekabet edebilmek için serbest ticaret bölgeleri ve merkezleri oluşturabilir miyiz, diye bakanlığımız bir süredir çalışıyor. Tıpkı Dubai, Hong Kong ve Singapur'daki gibi tamamen üretime dayalı yeni pazarlara açılma merkezler oluşturmak istiyoruz." dedi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 217 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA