• Mardin24 °C
  • Diyarbakır16 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak16 °C
  • İstanbul18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Ağbal: 6 Mayısta Şans Oyunları İhalesinin İlanına Çıkmayı Planlıyoruz
04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:53

Bakan Ağbal: 6 Mayıs'ta Şans Oyunları İhalesinin İlanına Çıkmayı Planlıyoruz

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 6 Mayıs Cuma günü Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunları lisans ihalesinin ilanına çıkmayı planladıklarını açıkladı. Ağbal, bu ilana bağlı olarak 5 Ağustos'ta da teklifleri almayı hedeflediklerini söyledi.Maliye...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 6 Mayıs Cuma günü Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunları lisans ihalesinin ilanına çıkmayı planladıklarını açıkladı. Ağbal, bu ilana bağlı olarak 5 Ağustos'ta da teklifleri almayı hedeflediklerini söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, 1986-2003 yılı arasında gerçekleştirilen özelleştirme uygulamaları sonucunda 8 milyar dolar gelir elde edildiğini açıkladı. AK Parti hükümetlerinin iktidarda olduğu 2002 Kasım ayından bugüne kadar 59 milyar dolarlık özelleştirme uygulaması yapıldığını kaydeden Ağbal, bunun en önemli sebebinin ekonomide ve siyasette sağlanan istikrar ve güven ortamı olduğunu vurguladı. Ağbal, 2003 yılından bugüne kadar özelleştirme uygulamaları sonucunda Özelleştirme Fonu'ndan Hazine'ye 40,6 milyar dolar kaynak ayrıldığını kaydetti.

AK Parti hükümetleri olarak özelleştirmeye hiçbir zaman gelir kaynağı olarak bakmadıklarının belirten Ağbal, "Özelleştirme programımızın temel amacı, serbest piyasa ekonomisi içinde özel sektör öncülüğünde bir ekonomik yapının oluşturulması ve bu çerçevede devletin asli görevlerine odaklanmasıdır. Özelleştirme uygulamalarıyla iletişim, rafineri, petrokimya, çimento, yem sanayi, demir-çelik, tütün ve alkol, elektrik dağıtım, turizm gibi üretim birimlerinin tamamı özelleştirildi." şeklinde konuştu.

Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunları lisans hakkının tekrar ihaleye çıkılarak özelleştirilmesi konusunda önemli bir aşamaya geldiklerini açıklayan Ağbal, Milli Piyango İdaresi'nin 6 şans oyunu düzenlediğini, 2015 yılı bilet satış ve diğer gelirleri toplamının 2,5 milyar lira olarak gerçekleştiği bilgisini verdi. Şans oyunlarının 10 yıllık lisans hakkının verilerek özelleştirilmesi için gerekli çalışmaları tamamladıklarını ifade eden Ağbal, "6 Mayıs Cuma günü Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunları lisans ihalesinin ilanına çıkmayı planlıyoruz. Yine çıkacağımız bu ilana bağlı olarak, 5 Ağustos 2016'da da teklifleri almayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 209 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA