• Mardin2 °C
  • Diyarbakır3 °C
  • Batman2 °C
  • Şırnak-2 °C
  • İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli: Yeni Hükümet Terörle Mücadele Konusuna Önem Vermeli
24 Mayıs 2016 Salı 14:43

Bahçeli: Yeni Hükümet Terörle Mücadele Konusuna Önem Vermeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümetten öncelikli olarak terörle mücadele konusuna önem vermesini beklediklerini söyledi. Bahçeli, "Yeni kurulacak hükümetin önce terörün kökünü kazıması, Türkiye’nin belini doğrultması en...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümetten öncelikli olarak terörle mücadele konusuna önem vermesini beklediklerini söyledi. Bahçeli, "Yeni kurulacak hükümetin önce terörün kökünü kazıması, Türkiye’nin belini doğrultması en içten beklenti ve tavsiyemizdir. Amaç bu olursa, AKP hükümeti korkmasın Milliyetçi Hareket cesurca destekçisi olacaktır. Doğru yapılan ne varsa yanındayız, yanlışta da karşı çıkışlarımızı mutlaka sürdürecek, milletimizin hak ve hukukunu her daim müdafaa edeceğiz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Partisinin hükümete desteği ile ilgili değerlendirme yapan Bahçeli, "Bizim AKP hükümetine desteğimiz terörle mücadele ile sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanına vereceğimiz bir destek ve katkı yoktur. Türkiye'nin çıkarlarını savunmaya hem hazırlıklı hem de kararlıyız ancak bizim için başkanlık sisteminin mahsurları çoktur. Şimdi bizden başkanlık konusunda bir adım bekleniyor. MHP sistem tartışmalarının çok ciddi badirelere yol açacağını görmektedir. Bizim AK Parti'ye desteğimiz terörle mücadeleyle sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı konusunda vereceğimiz destek, sunacağımız herhangi bir katkı zamanın ve şartların ruhuna uygun olacak şekilde yoktur.” şeklinde konuştu.

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkanlığa seçilen Binali Yıldırım'ı kutlayan Devlet Bahçeli, çatışarak bir yere varılamayacağını, kavgaya tutuşarak milli gayelere ulaşılamayacağını söyledi. Bu anlamda Yıldırım'ı önemli ve tarihi bir sorumluluğun beklediğini söyledi. Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "İktidar partisinin kendi iç dinamikleri doğrultusunda ve siyasi tasavvurları sonucunda bir yönetim değişimine gitmesi kendi bileceği bir konudur. Cumhurbaşkanı’nın olağanüstü kongreye tümüyle damga vurup gönderdiği mesajının ayakta ve pür dikkat dinlenmesi de AKP’lilerin tercihidir. Alan memnun, satan memnunsa bize yalnızca saygı duymak düşer.”

Devlet Bahçeli yeni hükümetten öncelikli olarak terörle mücadele konusuna önem verilmesini istedi:

"Yeni kurulacak hükümetin önce terörün kökünü kazıması, Türkiye’nin belini doğrultması en içten beklenti ve tavsiyemizdir. Amaç bu olursa, AKP hükümeti korkmasın Milliyetçi Hareket cesurca destekçisi olacaktır. Doğru yapılan ne varsa yanındayız, yanlışta da karşı çıkışlarımızı mutlaka sürdürecek, milletimizin hak ve hukukunu her daim müdafaa edeceğiz.”

148 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla devam eden tartışmalara da değinen Bahçeli, şunları söyledi: “Teröre yardım ve yataklık yapan kim varsa artık hakimlere hesap verecek. Şahsımın da fezlekesi olmasına rağmen, halkın yanında bulunduğum için bahtiyarım. Bizim yüzümüzü kızartacak, yüzümüzü yere eğecek ihanetimiz olmamıştır, olmayacaktır. Dürümlü'deki hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hesabının sorulması için dokunulmazlık zırhının delinmesi şarttır. Bölücüleri adalete teslim etmek için dokunulmazlık barikatını yıkmak şarttır. Terör yardım ve yataklık yapan kim varsa artık hakimlere hesap verecek.”

Bahçeli, CHP’nin dokunulmazlık oylamasındaki tutumuna da tepki gösterdi. CHP'yi HDP ile aynı çizgiye gelmekle suçlayan Bahçeli, “CHP mutlaka hesabını millet verecektir.” dedi

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 251 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA