• Mardin24 °C
  • Diyarbakır23 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli: Mhp Devletinin Yanındadır
14 Mayıs 2016 Cumartesi 20:48

Bahçeli: Mhp Devletinin Yanındadır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, devletinin yanındadır, kahraman Mehmetçik ve polislerin arkasındadır. Teröristlerin tamamı yok edilmeli, tek bir silahlı eşkıya, tek bir bölücü provokatör kalmamalıdır. TBMM’de...

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, devletinin yanındadır, kahraman Mehmetçik ve polislerin arkasındadır. Teröristlerin tamamı yok edilmeli, tek bir silahlı eşkıya, tek bir bölücü provokatör kalmamalıdır. TBMM’de milletvekilliği dokunulmazlığını esas alan anayasa değişikliği mutlaka yapılmalıdır. Hiç kimse bundan kaçmamalıdır." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Masal Parkı’nın temel atma ve toplu açılış törenine katıldı.

Türkiye’nin her alanda geriye gittiğini, istikrarsız bir yapıya büründüğünü savunan Bahçeli, Hakkari’den gelen 8 şehit haberinin herkesi gözyaşına boğduğunu dile getirdi. "Artık sözün bittiği noktadayız, her türlü bahanenin tükendiği sınırdayız." diyen Bahçeli, "Milli vicdan, infial ve isyan halindedir. Türk milleti, şerefsizlerden, hainlerden hesap sorulmasını beklemektedir. Mazbatalı bölücülerle, il ve ilçe merkezlerine nüfus etmiş teröristlerin cezasının verilmesini istemektedir. Türkiye’nin her tarafı sıkıntı ve sorunlarla kuşatılmıştır. Kanlı terörün habis ve menfur eylemleri doruk noktaya çıkmış ve sabır bitmiştir." ifadelerini kullandı.

"BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLLETİNDEN KURTULMAK EN TEMEL MİLLİ VAZİFEDİR"

Türkiye’nin dış ve iç mihraklarca bölünmek istendiğini vurgulayan Bahçeli, "Buna sessiz kalmamız imkansızdır. Vatanımız, kirli bir ihanet tuzağında sürekli kan ve derman kaybetmektedir. ‘Ya hep, ya hiç’ demek için de vakit daralmıştır. Yüreklerimizi burkan ve milletimizi felakete sürükleyen şehit haberleri dayanılmayacak bir aşamadadır. Sivil vatandaşlarımız kurşunların ve bombaların hedefindedir. Şehirlerimiz güvensizliğin ve endişenin kaynağı haline gelmiştir. Artık bu bölücü terör illetinden kurtulmak şarttır, kaçınılmazdır, en temel milli vazifedir. Birliğimize, kardeşliğimize ve esenliğimize musallat olan bölücülere haddi mutlaka bildirilmelidir." şeklinde konuştu.

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ DEVLETİNİN YANINDADIR"

Terörün sonlandırılması için ne gerekiyorsa yapılması ve her türlü tedbirin alınması gerektiğini dile getiren Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Milliyetçi Hareket Partisi, devletinin yanındadır, kahraman Mehmetçik ve polislerin arkasındadır. Teröristlerin tamamı yok edilmeli, tek bir silahlı eşkıya, tek bir bölücü provokatör kalmamalıdır. TBMM’de milletvekilliği dokunulmazlığını esas alan anayasa değişikliği mutlaka yapılmalıdır. Hiç kimse bundan kaçmamalıdır. Terörün beli mutlaka kırılmalı, ihanet ezilmelidir. Parti olarak terör ve bölücülük konusunda atılacak her adımı destekleyeceğimizden, buna yönelik karar ve niyetlerin arkasında duracağımızdan herkes emin olmalıdır. Bin yıllık kardeşlik hukukunu korumak konusunda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. MHP, terörle mücadelede tarafsız olamaz, olmayacaktır. Türkiye yanarken, millet vurulurken, vatan zincirlenirken duyarsız kalamaz, kalmayacaktır. Ülkemizin kayıp ve hezimetine göz yummamız mümkün değildir. Bu konuda hükümete açık çağrı yaptım; ‘Verdiğimiz fiili destek, gerekirse hukuki bir boyut alabilir’ dedim. ‘Türkiye için elimizi taşın altına koyarız’ dedim, yine söylüyorum. Zaman aleyhimize işliyor. Durmak, beklemek, kısır çekişmelerle oyalanmak yok, milli birliğimiz riske atmaktadır. Bu milletin hiçbir ferdini göz ardı etmeyiz."

Bahçeli’nin konuşmasının ardından parkın açılışı yapıldı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 394 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA