• Mardin18 °C
  • Diyarbakır17 °C
  • Batman16 °C
  • Şırnak17 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli: Hiçbir Kalkışma Kabul Edilemeyecektir
16 Temmuz 2016 Cumartesi 02:38

Bahçeli: Hiçbir Kalkışma Kabul Edilemeyecektir

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini devirmeyi amaçlayan darbe girişimine MHP lideri Devlet Bahçeli'den büyük tepki geldi. Bahçeli, "Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir. Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları...

Türkiye Cumhuriyeti hükümetini devirmeyi amaçlayan darbe girişimine MHP lideri Devlet Bahçeli'den büyük tepki geldi. Bahçeli, "Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir. Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları en samimi beklentim ve tavsiyemdir" dedi.

Yazılı bir açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıya olduğunu belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askeri müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediğinin iddia edildiğini belirten Bahçeli, "Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır" dedi.

Türkiye'nin yakın tarihinde defalarca askeri darbe girişim ve tecrübesini yaşadığını kaydeden Bahçeli, şu açıklamayı yaptı:

"Türk milleti her seferinde darbelerin yıkım ve acı sonuçlarına muhatap kalmıştır. Şu anda ülkemiz kriz ve belirsizlik sarmalının dibindedir. Herkes bilmelidir ki, demokrasiden taviz istikbal ve istiklalden kopuş demektir. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır. Türkiye’nin pek çok sorun ve sıkıntısı olduğu tartışmasızdır. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün çok ciddi tehdit ve taciz altında bulunduğu da ortadadır. Ancak her sorununun çözüm yolu demokrasidir. Türkiye’nin iç savaş ve kaos ortamına savrulması halinde Türk milletinin ödeyeceği bedel vahim ölçüde yüksek ve pahalı olacaktır. Bu itibarla geleceğimizi karartacak, milli birlik ve bütünlüğümüzü sabote edecek her türlü müdahaleye milletçe mesafeli durmamız şarttır ve tarihi bir sorumluluktur.

Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir. Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları en samimi beklentim ve tavsiyemdir. Milletimizin sağduyulu olması, teenni ve soğukkanlı hareket etmesi önem ve acileyet arz etmektedir. Bilhassa Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte, sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir. Hiçbir dava arkadaşım karanlık sürecin taraf ve faili olmayacaktır."

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkiye'nin sancılı tablosunu dikkatle ve demokrasiye tam bir riayet ve sadakatle takip edeceğini belirten Bahçeli, "Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk milleti bu badireyi atlatacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir" diye konuştu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 81 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA