• Mardin7 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli: (Can Dündara Saldırı Girişimi) Cezasız Kalmamalı
07 Mayıs 2016 Cumartesi 18:43

Bahçeli: (Can Dündar'a Saldırı Girişimi) Cezasız Kalmamalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çok üzücü bir olay. Böyle bir saldırı ile mahkeme kararının zamanlamasının da örtüşür bir durumda olması ayrıca düşündürücüdür. Bu bakımdan saldırgan yakalanmıştır. Çok yönlü araştırılmalıdır....

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çok üzücü bir olay. Böyle bir saldırı ile mahkeme kararının zamanlamasının da örtüşür bir durumda olması ayrıca düşündürücüdür. Bu bakımdan saldırgan yakalanmıştır. Çok yönlü araştırılmalıdır. Böyle bir davranış cezasız kalmamalıdır. Sayın Can Dündar'a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." dedi.

Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 12. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla düzenlenen sertifika törenine katıldı. Bahçeli, programın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

"CUMHRUBAŞKANININ İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA BİR CEVAP BEKLEMEYİN"

"Konuşmanızda, 'Eğer ihtiyaç hasıl olursa, eğer gerek duyulursa, Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek ve Milliyetçi Hareket Partisi yalnızca ülke ve milleti için her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğunu kanıtlayacaktır' ifadesini kullandınız. Acaba bu ifadeniz iktidar partisinin vermeyi düşündüğü başkanlık teklifine bir destek olabilir mi?" şeklindeki bir soru üzerine Bahçeli, şu cevabı verdi: "Konuşmamızı tek bir boyuta indirgeyerek hükümetin, cumhurbaşkanının isteği doğrultusunda bir cevabı bizden beklemeyiniz! Bizim söylediğimiz çok daha derin, çok daha anlamlı, çok daha ülke yararı içindir."

"DİSİPLİNE GÖNDERECEĞİMDEN EMİN OLUN"

Parti içinde Meral Akşener hakkındaki soruşturmanın durumunun sorulması üzerine de Bahçeli, şunları söyledi: "Olağanüstü kurultay talebinin öncülüğünü yapan 3-5 arkadaşımız bulunmaktadır. Bunların Türkiye gezileri sürmektedir. Geziler sırasında değişik görüşlerini ortaya koymaktadırlar. Yalnız bu konuşmaların içerisinde bazı ifadeler var ki bu davaya gönül vermiş insanlarımızı rahatsız etmekte ve genel merkezimizi bu konu üzerinde durulmasını arzulamaktadır. Biz de konuşmaları birbirlerini tamamlayan ve bir bütünlük içinde değerlendirmek açısından bir inceleme kurumunu oluşturduk. Kurumun verebileceği bir rapor bana ulaştığı vakit MHP'nin Merkez Disiplin Kurulu'nun kapsamında içinde hangi maddeye uyuyorsa onu uygulamaya koymak genel başkanın da görevidir. Ondan sonraki durum Merkez Disiplin Kurulu heyetine bağlıdır. Oraya da genel başkanın müdahale hakkı yoktur Dolayısıyla Disiplin Kurulu'na sevk edilecek cümlelere veya konuşmalara rast geldiğimiz takdirde Merkez Disiplin Kurulu'na göndereceğimden herkesin emin olması lazımdır. Ama takdir Merkez Disiplin Kurulu üyelerine aittir."

"TAKDİR YARGITAY'IN"

Olağanüstü kurultay için Yargıtay'ın karar verdiği iddialarının sorulması üzerine de Bahçeli, "Yargıtay aşamasındadır. Her defasında MHP yasaya uygun hareket etmekte ve yasanın vereceği karara da saygılı olmaktadır. Şimdi Yargıtay'a müracaatımız yapılmıştır. Onların değerlendirmesini ve vereceği kararı beklemekteyiz. Takdir Yargıtay'ındır." dedi.

"CAN DÜNDAR'A GEÇMİŞ OLSUN"

Bahçeli, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a yönelik silahlı saldırı girişiminin sorulması üzerine de, şu ifadeleri kullandı: "Çok üzücü bir olay. Böyle bir saldırı ile mahkeme kararının zamanlamasının da örtüşür bir durumda olması ayrıca düşündürücüdür. Bu bakımdan saldırgan yakalanmıştır. Çok yönlü araştırılmalıdır. Böyle bir davranış cezasız kalmamalıdır. Sayın Can Dündar'a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 294 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA