• Mardin13 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artuklu Üniversitesinde Formasyon Başvuru Süresi uzatıldı
12 Eylül 2017 Salı 14:11

Artuklu Üniversitesinde Formasyon Başvuru Süresi uzatıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü tarafından, öğretmen adaylarını yetiştirmeye yönelik “Pedagojik Formasyon Programı” başvuru süresi 15 Eylül 2017 tarihine kadar uzatıldı.

Artuklu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Vahap Özpolat’ın verdiği bilgiye göre; üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun olmuş veya mezun olabilecek durumda olan öğrencilere yönelik; YÖK tarafından Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için 1600 kontenjanın tahsis edildiği öğrenildi.

“Üniversitelerde Akademik Teşkilât Yönetmeliği” ne uygun şekilde Edebiyat Fakültesine bağlı olarak kurulan Eğitim Bilimleri Bölümü kapsamında bu yıl verilecek “Pedagojik Formasyon Eğitimi” ek başvuru süresinin yoğun talep üzerine 15 Eylül 2017 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına, lisans mezunlarının yanı sıra 2017-2018 Akademik Yılında fakültelerin lisans programlarından mezun olabilecek durumda olan veya mezun olmuş öğrencilerin de başvuruda bulunabilecekleri bilgisini veren Özpolat, Programlara müracaat eden adayları yerleştirme işleminin akademik başarı ortalamasına göre yapılacağını ifade etti.

Kayıt yapmaya hak kazanan öğretmen adayları ile ilgili olarak bilgi veren Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, adayların öğretmenliğe Atanmaya Esas Olan” 44 farklı alanda donanımlı sınıflarda eğitim alacağını söyledi.

Prof. Dr. Ağırakça, öğretmen adaylarına, eğitim ve öğretim için sahip olmaları gereken öğretmenlik becerilerinin kazandırılması noktasında “Pedagojik Formasyon Programı”  derslerinin seçkin ve alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verileceğine dikkat çekerek: 

“Daha önce de belirttiğimiz üzere, üniversitemiz tarafından verilen bu eğitim sayesinde öğretmen adayları, öğretmenlik fikrini uygulamaya geçirme konularında bilgi ve beceri edinmektedirler. Bu eğitimle, öğretmenlik becerilerinin kazandırılması, yaygınlaştırılması ve öğretmen adaylarının potansiyellerini gerçekleştirilmelerine imkân sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Başvuru süresi uzatılan Pedagojik Formasyon Sertifika Programına kabul edilen öğrencilerin iki dönem şeklinde bir öğretim yılı boyunca eğitim alacakları bildirildi.

Bu haber toplam 120 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • ÇOCUKLAR FEYZİOĞLU'NU MARDİN'DEN ŞARKILARLA UĞURLADI
  • Feyzioğlu’ndan NATO tepkisi
  • Suriyeli mülteci aile yardım bekliyor
  • Derik'te boş sulama havuzuna düşen at, uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı
  • KOMEK Fotoğrafçılık Kursu şehrin tanıtımına katkı sağlıyor
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA