• Mardin34 °C
  • Diyarbakır34 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak31 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalyadan Mardine Kardeşlik Eli Uzandı
29 Haziran 2016 Çarşamba 18:43

Antalya'dan Mardin'e Kardeşlik Eli Uzandı

Antalya Memur-Sen, İHH üzerinden Mardin'e bir TIR dolusu yardım kolisi gönderdi. Antalya Memur-Sen ve İHH, terör olaylarından dolayı Mardin'de mağdur olan Nusaybinli aileler başta olmak üzere, iç savaştan kaçarak Mardin'e sığınan Suriyeli...

Antalya Memur-Sen, İHH üzerinden Mardin'e bir TIR dolusu yardım kolisi gönderdi. Antalya Memur-Sen ve İHH, terör olaylarından dolayı Mardin'de mağdur olan Nusaybinli aileler başta olmak üzere, iç savaştan kaçarak Mardin'e sığınan Suriyeli sığınmacılara 600 koli gıda yardımı yaptı.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından bu yıl uygulanmak üzere alınan 'iftar programları yerine Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım yapma kararı' üzerine, Nusaybin'e, terör olayları nedeniyle göç etmek zorunda kalan ailelere ulaştırılmak üzere gıda malzemeleriyle dolu bir TIR, Antalya'dan Mardin'e ulaştı.

Antalya Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Yıldırım, hazırladıkları gıda kolilerini Mardin İHH nezaretinde Mardin Kardeşlik Platformu'na teslim etti.

Memur- Sen Antalya İl Temsilcisi Mehmet Yıldırım, Memur-Sen'in Türkiye genelinde iptal ettiği iftar programları kapsamında kendilerinin de iftar programı yerine yardım paketleri hazırladıklarını söyledi. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşması için yardım paketlerini Mardin İHH nezaretinde Kardeşlik Platformu'na teslim ettiklerini anlatan Yıldırım, Memur-Sen olarak Ramazan’da ihtişamlı iftarlar yapmak yerine bu iftarlara harcanacak paralar ile ihtiyaç sahibi kişileri sevindirmeye çalıştıklarını söyledi. Bu Ramazan'da da mazlumun yanında olduklarını söyleyen Antalya Memur-Sen Başkanı Mehmet Yıldırım, Türkiye'nin dört bir tarafına ve dünyanın dört bir tarafından sığınmış olan mağdur insanlara yardım etmek istediklerini ve Mardin'deki terör mağduru vatandaşlara verilmek üzere, bin 200 kolilik yardım yaptıklarını belirtti.

Yardım kolilerinin bir kısmını, Kardeşlik Platformu Başkanı Abdussamet Yılmaz'la birlikte ev ev dolaşarak dağıtan Antalya Memur-Sen Başkanı Mehmet Yıldırım, yardımların dağıtılmasında emeği geçen Antalya Memur-Sen üyelerine de teşekkür etti.Cihan CİHAN

 

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Antalya'dan Mardin'e kardeşlik eli uzandı

Kaynak:
Bu haber toplam 316 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA