• Mardin35 °C
  • Diyarbakır36 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak34 °C
  • İstanbul29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankaralı Genç İşadamları: Ab Yolundan Dönmek Olmaz
05 Temmuz 2016 Salı 11:48

Ankaralı Genç İşadamları: Ab Yolundan Dönmek Olmaz

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, "Türkiye, Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik sürecine tavizsiz devam etmeli. AB üyeliğimizi tartışmaya bile gerek yok, birlik bizim için hayati önemde" dedi. Emre Altındağ,...

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, "Türkiye, Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik sürecine tavizsiz devam etmeli. AB üyeliğimizi tartışmaya bile gerek yok, birlik bizim için hayati önemde" dedi.

Emre Altındağ, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının bir belirsizliğe yol açtığını söyledi. Bu belirsizliğin Türkiye'nin pozisyonunu etkilememesi gerektiğini belirten Altındağ, "AB, Türkiye için, Türkiye’de yaşayan insanların huzur ve refahı için gereklidir. Birliğin ekonomik ve demokratik standartları ülkemizin geleceği açısından önemlidir. Türkiye’nin AB’ye tam üyelik hakkının sağlanması durumunda bu standartlar herkesin yaşam kalitesini arttıracak, bölgesel düzeyde ülkenin güvenliği ve istikrarı tesis edilecektir" diye konuştu.

"YENİ FASIL, SÜRECİ CANLI TUTACAK"

Türkiye’nin 53 yıldır kapısında beklediği Avrupa Birliği’nden, koşullar ne olursa olsun uzaklaşılmaması gerektiğini savunan Başkan Altındağ, şöyle konuştu:

"Aksine Türkiye’nin AB yolunda ilerlemesi, güçlenmesi gerekmektedir. AB’yi, birliğin tavrını, tarzını ve işlevini elbette tartışabilir, eleştirebiliriz. Ancak Türkiye’nin AB’ye giden yoldaki ilerlemesini durdurmamalıyız. Zira bugün Avrupa Birliği’nin alternatifi olabilecek bir oluşum olduğuna inanmıyoruz. Bu anlamda AB sürecinde yeni bir faslın daha müzakereye açılacak olmasını anlamlı, sürecin canlı tutulması bakımından çok önemli görüyoruz."

"AB, TÜRKİYE’YE TAVRINDAN VAZGEÇMELİ"

ANGİAD Başkanı Altındağ, Avrupa Birliği’nin de Türkiye’ye karşı tavrını mutlaka değiştirmesi gerektiğini ifade etti. Altındağ, "Birliğin ülkemize dönük çifte standardı kabul edilemez boyutlara gelmiştir. Ülkemizin birliğe üyelik başvurusunda bulunduğu yarım yüzyıllık süre zarfında AB’nin türlü sebepler göstererek kapısında bekletmesi en basit tabiriyle ‘insafsızlıktır.’ Birliğin ülkemize yönelik haksız tavrı ve tarzından vazgeçmesi, AB’nin geleceği için büyük önem taşıyan Türkiye’ye karşı yapıcı kararlarla üyeliği hızlandırması elzemdir" ifadelerini kullandı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 119 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA