• Mardin23 °C
  • Diyarbakır22 °C
  • Batman22 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Almanya’da Türk Gençlerin Kurduğu Avrupa 3. Nesil Platformu Açıldı
08 Mayıs 2016 Pazar 19:08

Almanya’da Türk Gençlerin Kurduğu Avrupa 3. Nesil Platformu Açıldı

Almanya’da Türk gençlerin kurduğu Avrupa 3. Nesil Platformu, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de katılımıyla açıldı. Açılışta konuşma yapan Avrupa 3. Nesil Platformu Genel Başkanı Ömer Faruk Özkan, programa başta Almanya...

Almanya’da Türk gençlerin kurduğu Avrupa 3. Nesil Platformu, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşma yapan Avrupa 3. Nesil Platformu Genel Başkanı Ömer Faruk Özkan, programa başta Almanya olmak üzere Belçika, Hollanda, Fransa, Avusturya, İsviçre ve İsveç'ten gelen vatandaşlara ve programa teşrif eden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e teşekkür etti. Özkan amaçlarını, Avrupa’da doğup büyüyen üçüncü neslin, dilini, dinini, tarihini unutmadan ve yaşadığı toplumun da değerlerini ve dilini çok iyi derecede bilip o topluma fayda sağlamak şeklinde sıraladı.

Türk gençlerin azınlık psikolojisinden uzak şekilde kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamayı hedeflediklerini belirten Özkan, aynı zamanda “Avrupa’yı yeniden inşa edecek olan gençlerimiz ile güçlü yarınlara koşmak, Avrupa’daki üçüncü neslin fark edilmesini sağlamak ve gençlerimize özgüven aşılamak istiyoruz.” dedi.

Platform olarak sempozyumlar, eğitim ve spor kampları, tarihi ve kültürel geziler, kitap okuma grupları oluşturma, sanatsal ve kültürel yarışmalar düzenleme gibi çalışma alanlarının olacağına dikkat çeken Özkan, “Yönetimdeki arkadaşlarımız ile birlikte ülke ülke, şehir şehir, mahalle mahalle davamızı anlatacağız hem de her daim aynı heyecanımızı muhafaza ederek.” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da inanç ve maneviyat eksenli kaynaklar ile beslenen bir gençliği hayal ettiklerini belirten Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Gençliğimizin, yaşlılar, yetimler ve yardıma muhtaç engelli kardeşlerimiz ile hemhal olmaları sağlanmalı. Birbirlerinden habersiz ortak amaçlar doğrultusunda çalışan STK’larda ittihat sağlanmalı ve etkinlikler artırılmalı. Gençliğe dair spesifik alanlarda araştırma merkezleri kurulmalı ve bilimsel akademik çıktılar elde edilmeli. Gençlik, coğrafya ve tarih okumaları noktasında teşvik edilmeli.”

Genel Başkanı Özkan ayrıca, Avrupa’da belirli hassasiyetlere uygun şekilde yaz ve kış kamplarının organize edilmesi ve genç liderlerin yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 144 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin'de yetim çocuklara bayramlık hediye edildi
  • Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
  • Anadolu Efes, Euroleague ikincisi
  • Mardin’de atlı turizm
  • Florya’da teknik heyet ve sporcular taraftarı selamladı
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA