• Mardin23 °C
  • Diyarbakır25 °C
  • Batman24 °C
  • Şırnak18 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aksaray’da Esnafa Müjde
30 Haziran 2016 Perşembe 16:28

Aksaray’da Esnafa Müjde

Son dönemde ülke genelinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan esnaflara müjdeli haber S.S. Aksaray Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi'nden geldi.Gerek Aksaray gerekse tüm ülke genelinde yaşanan olumsuzluklar...

Son dönemde ülke genelinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan esnaflara müjdeli haber S.S. Aksaray Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi'nden geldi.

Gerek Aksaray gerekse tüm ülke genelinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen temerrüt faizlerinin silinmesine yönelik teklif kabul edilerek yürürlüğe girdi. Konu hakkında bir basın açıklaması yayımlayan S.S. Aksaray Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ü.Yaşar Altın, “06.05.2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kredi borçlarının ertelenmesi ve yeniden yapılandırılmasına yönelik kanun hükmünce ortaklarımızın bu yasadan faydalanabilmesi için 29 Haziran 2016 tarihinden geçerli olmak üzere yapılandırma kararı aldık. Buna göre 31 03.2016 ve öncesinde kooperatifimize borcu olan ve peşin ödeme isteğinde olan ortaklarımızın borçlarındaki faiz oranı silinecek, ortaklarımız borçları tutarını ödeyip diğer kısmından muaf olacaklardır. Diğer yandan bu yapılandırmadan faydalanmak isteyen ancak tek seferde borçlarını ödeme gücü bulunmayan ortaklarımız ise yapılandırma talebinde bulunmaları halinde 12 ay taksit isteyenler için yıllık yüzde 8 fark ile 24 ay isteyenler ise yüzde 12 fark ile mevcut yapılandırmadan faydalanabilecekler. Vade farkı uygulanan ortaklarımız bu bedelleri eşit taksitler halinde ödeyeceklerdir. 29.06.2016 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan bu karar 29.07.2016 tarihine kadar geçerli olacaktır. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın bu tarihe kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular geçerli olmayacaktır.” dedi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA