• Mardin23 °C
  • Diyarbakır22 °C
  • Batman22 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili Mazhar Bağlı: Ekonomik Kalkınma İçin Binali Bey Daha Uygun Bir Aktör
22 Mayıs 2016 Pazar 15:43

Ak Partili Mazhar Bağlı: Ekonomik Kalkınma İçin Binali Bey Daha Uygun Bir Aktör

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti'nin biri siyasi biri de ekonomik olmak üzere iki hedefi olduğunu söyledi. Bağlı, "AK Parti’nin iki yönlü bir hedefi var, siyaseten Türkiye’yi milletin arzusu doğrultusunda bir...

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti'nin biri siyasi biri de ekonomik olmak üzere iki hedefi olduğunu söyledi. Bağlı, "AK Parti’nin iki yönlü bir hedefi var, siyaseten Türkiye’yi milletin arzusu doğrultusunda bir pozisyona kavuşturmak ve ekonomik olarak da Türkiye’yi kalkındırmış olmak. Ekonomik kalkındırmanın dinamik bir aktörle, yatırımları seven ve çokça yapan ve bunları takip eden bir aktör olarak baktığımızda Binali Bey daha uygun ve bu konuyla ilgili çalışmaların daha öne çıkacağını söyleyebilirim.” dedi.

AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde soruları cevaplandıran 25. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, şunları dile getirdi:

“Binali Bey çok büyük oranda çalışmaları olan ve bir nevi AK Parti iktidarını çok ciddi anlamda, güçlü bir biçimde ortaya koyan ve bu AK Parti işleyişini, hizmet anlayışını somutlaştıran hizmetleri yapan bir bakanlığın başında bulunuyor. AK Parti’nin iki yönlü bir hedefi var, siyaseten Türkiye’yi milletin arzusu doğrultusunda bir pozisyona kavuşturmak ve ekonomik olarak da Türkiye’yi kalkındırmış olmak. Ekonomik kalkındırmanın dinamik bir aktörle, yatırımları seven ve çokça yapan ve bunları takip eden bir aktör olarak baktığımızda Binali Bey daha uygun ve bu konuyla ilgili çalışmaların daha öne çıkacağını söyleyebilirim.

“DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI SİVİL SİYASETİN MUHAFAZASINA YÖNELİK ATILMIŞ BİR ADIMDIR”

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin “Siyasete şiddeti ve terörü bulaştırmak isteyenleri bertaraf etmek için bu yapıldı. Ne kimsenin iradesine ket vurmak ne de bir temsili engellemek için atılmış bir adımdır. Bu tamamen sivil siyasetin muhafazasına yönelik atılmış bir adımdır. Sivil siyasete kan bulaştırmak isteyen, terör bulaştırmak isteyenlere yönelik yapılmış bir harekettir. Kimse bunu başka türlü okumasın. Daha önceki dönemlerle mukayese etmesin zira şu andaki var olan dönem demokrasinin istismar edildiği bir dönemdir HDP-PKK çevreleri tarafından. Bunun için siyaseti koruma refleksiyle dokunulmazlıklar kaldırıldı.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 98 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin'de yetim çocuklara bayramlık hediye edildi
  • Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
  • Anadolu Efes, Euroleague ikincisi
  • Mardin’de atlı turizm
  • Florya’da teknik heyet ve sporcular taraftarı selamladı
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA