• Mardin32 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman33 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili İnceözden Muhalefete: Gölge Etmeyin Yeter
07 Temmuz 2016 Perşembe 12:48

Ak Parti'li İnceöz'den Muhalefete: Gölge Etmeyin Yeter

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, muhalefetin Rusya ve İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde atılan adımlara eleştirilerine tepki gösterdi. İnceöz, "Türkiye'nin küresel güç olma yolunda attığı tarihi adımlar birilerini...

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, muhalefetin Rusya ve İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde atılan adımlara eleştirilerine tepki gösterdi. İnceöz, "Türkiye'nin küresel güç olma yolunda attığı tarihi adımlar birilerini rahatsız ediyor. Gölge etmesinler yeter" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, yazılı bir açıklama yaparak dış politikada yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Özellikle Rusya ve İsrail ile ilişkilerin iyileştirilmesi konusunda bazı çevrelerce algı operasyonları yapıldığını ifade eden İnceöz, kamuoyunun oynanan oyunların farkında olduğunu belirtti.

"Türkiye'nin dış politikasında, bölgesel ve uluslararası barışın tesis edilmesinde büyük öneme sahip bu adımların bölgesel sorunların çözümünde ve terörle mücadelede önemli etkileri olacaktır" diyen İnceöz, şu tespiti yaptı:

"Türkiye artık, kendi kabuğuna çekilerek; gündemi, siyaseti, dış politikası ve hatta icraatları belirlenen bir ülke değildir. Türkiye'nin bu hamleleri küresel güç olma yolundaki önemli adımlardır. Ana muhalefetin ve diğer siyasi çevrelerin eleştirilerinin arkasında bu bilinçten uzak bir anlayışın yattığını milletimiz çok iyi biliyor."

Rusya ve İsrail başta olmak üzere bölge ülkeleri ile iyi ilişkilerin en yüksek seviyeye çıkarılması için atılan adımların terör örgütlerinin ve onları taşeron olarak kullanan uluslararası şebekelerin işine gelmediğini vurgulayan İnceöz, "Son dönemde büyükşehirlerde yaşayan masum vatandaşların, havaalanlarının hedef alındığını görüyoruz. Ancak ülkemizdeki istikrar ve güven ortamın doğrudan hedef alan bu saldırılar, bölge ve dünya politikalarımızda bir değişikliğe neden olmayacağı gibi, Türkiye'nin terörle mücadelesini asla akamete uğratamayacaktır. Adı ve kaynağı ne olursa olsun Türkiye terörle ve terör örgütleri ile mücadelesinden taviz vermeyecektir" değerlendirmesini yaptı.

İnceöz, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verilmesi konusunda ise şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'nin Suriyeli mazlumlara sahip çıkmasını farklı yönlere çekerek eleştirenlerin, kendi halkını katleden diktatör Esed'le verdikleri mutluluk pozları milletimizin hafızasında yer edinmiştir. Suriye halkının kendi kaderini tayin etmesinin önündeki zulme çanak tutan bu anlayış; zaman zaman terörle mücadelede, zaman zaman parlamento çalışmalarında zaman zaman da attığımız pek çok önemli adımda karşımıza çıkmaktadır. Terör saldırıları ile Türkiye'ye diz çöktürme gayretleri karşısında dik durduğumuz gibi, yıkıcı muhalefet anlayışı karşısında da duruşumuz nettir. Türkiye bir taraftan kucak açtığı mazlumlara kardeş muamelesi yapmaya devam edecek, bir taraftan terörün kökünü kurutmak için mücadele edecek, bir taraftan dev yatırımlarla şahlanacak bir taraftan da milletin ihtiyaç duyduğu reformları hayata geçirmek için engel tanımayacak. Biz muhalefete bunun karşısında durmak yerine en azından bizi izlemeye devam etmesi tavsiyesinde bulunuyoruz."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 157 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA