• Mardin37 °C
  • Diyarbakır36 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak34 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahi Evran Üniversitesinden Yök-künib Proje İşbirliği
31 Mayıs 2016 Salı 13:58

Ahi Evran Üniversitesi'nden Yök-künib Proje İşbirliği

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) rektörleri, ileriye dönük projelere imza atmak için Bişkek’te görüşmeler gerçekleştirdi. AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, YÖK...

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) rektörleri, ileriye dönük projelere imza atmak için Bişkek’te görüşmeler gerçekleştirdi.

AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve KÜNİB üyesi üniversitelerin rektörleriyle ileriye dönük, ortak projelere imza atmak için Bişkek’te görüşmelerde bulundu. Değişim programı anlaşmaları dışında bilimsel ve teknolojik alanda ortak çalışmaları başlatmak amacıyla gerçekleştirilen temaslarda KÜNİB üyesi üniversitelerin güncel durumları değerlendirilerek birlikte ne tür çalışmalar yapılabileceği tartışıldı.

AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılan görüşmelerde, üniversite kaynakları ve üniversite-şehir iş birliği kapsamında gerçekleşen faaliyetlerde, Ahi Evran Üniversitesi’nin ortak projelerde ne tür katkılar sunulabileceğini anlattı. AEÜ için bölgesel iş birlikleri ve ortaklıkların sinerji oluşturarak uluslararası alanda büyük bir etki yaratacağını ifade eden Rektör Karakaya, gençlerin üniversite yıllarında birbirlerini tanımaları kardeşliklerini pekiştirmeleri dost olmaları ve uluslararası platformlarda güç birliği yaparak ülkeyi temsil etmelerinin önemli olduğuna dikkat çekti. Görüşmelerin ülkeye ve Ahi Evran Üniversitesi’ne katkı sağlamasını umduklarını belirten Karakaya, önümüzdeki süreçteki hedeflerinin ise eğitimdeki iş birliklerini artırarak daha fazla ortak çalışmaya imza atmak olduğunu söyledi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 125 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA