• Mardin8 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman7 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adres Patent, Santek 2016’ya Katıldı
01 Haziran 2016 Çarşamba 13:03

Adres Patent, Santek 2016’ya Katıldı

TÜYAP Fuarcılık Grubu, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından tertip edilen 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nda (SANTEK 2016) Adres Patent de yerini aldı. Fuara makine, enerji, otomotiv ve inşaat gibi...

TÜYAP Fuarcılık Grubu, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından tertip edilen 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nda (SANTEK 2016) Adres Patent de yerini aldı. Fuara makine, enerji, otomotiv ve inşaat gibi sektörlerden 200 firma konuk oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılan Santek 2016’da fikri hakların önemi, katma değerli ürünlerin patentlenmesi ve ticarileştirilmesi gibi konular ele alındı. Ayrıca 2023 için belirlenen 1 milyon patent hedefinin yakalanması ile ilgili atılacak ortam adımlara değinildi.

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Akbulut, Türkiye’de son dönemlerde teknolojik ve ekonomik gelişmelere değer katmak amacıyla buluş, Ar-Ge, inovasyon faaliyetlerinin artırılması için büyük bir çaba gösterildiğini ifade ederek “Bu çabaların tam olarak karşılık bulabilmesi için en küçük işletme sahibinden devlet kurumlarına, bireysel mucitlerden sanayicilere, ilköğretim düzeyinden üniversitelere büyük görevler düşüyor. Ülkemizin tüm dinamikleri ile bu sinerjiyi oluşturduğumuzda ihracatta hedeflenen rakamların üzerine çıkabiliriz.” dedi.

Akbulut, şunları belirtti:

“Kocaeli bölgesi sadece marka değeri olarak değil üretimde de ülke ekonomisinin lokomotifi konumunda olan sanayicilerin bulunması sebebiyle de Endüstri 4.0 sanayi devrimine liderlik yapmaktadır. Kocaeli Türkiye’nin en hareketli, üreten ve aynı zamanda bir liman kenti konumundadır. Bu anlamda ana merkezlerden bir tanesi... İhracatçı firmalarımızın katma değeri yüksek markalı ürünler ile ihracat yapmaları ülkemizin global prestiji ve ekonomisi açısından da son derece önemli bir hususudur. Hedefimiz 2023 vizyonuna yakışır sonuçlarda ihracat rakamlarıyla birlikte 1 milyon patente ulaşmaktır.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 158 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA