• Mardin29 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman27 °C
  • Şırnak21 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
613 Öğrenci Batman Üniversitesi’nde Telafi Eğitimi Alacak
10 Mayıs 2016 Salı 12:18

613 Öğrenci Batman Üniversitesi’nde Telafi Eğitimi Alacak

Terörle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimlerini tamamlayamayan Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Batman Üniversitesi’nde telafi eğitimleri alacak.14 Mart 2016 tarihinden bu yana terörle...

Terörle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimlerini tamamlayamayan Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Batman Üniversitesi’nde telafi eğitimleri alacak.

14 Mart 2016 tarihinden bu yana terörle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimlerini tamamlayamayan öğrencilerin telafi programı uygulanması ve bu telafi derslerin civar illerde yapılması kapsamında, İlahiyat Fakültesi’nde eğitim öğretim gören 613 öğrenci, 21 akademisyeniyle Batman Üniversitesi’nde telafi derslerini tamamlayacak. 208’i kız, 405’i erkek olan öğrencilere 21 akademik ve 3 idari personelin eşlik edeceği bildirildi. Kız öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Batı Raman Kampüsü’ndeki kız yurdunda, erkek öğrenciler de yeni yapılan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Bayındırlık Mahallesi’ndeki Seyyid Bilal Öğrenci yurdunda kalması sağlandı.

REKTÖR ULUÇAM: TELAFİ DERSLERİ ÜNİVERSİTEMİZDE YAPILACAK

Şırnak Üniversitesi’nin Batman Üniversitesi’ne müracaat ettiğini ve senatoda konuyu görüşüp karar aldıklarını söyleyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam şöyle konuştu: “Bilindiği üzere Şırnak ilinde sokağa çıkma yasağı söz konusu. Şırnak Üniversitesi bu nedenle eğitim öğretim faaliyetlerinde kesintiye gitmek zorunda kalmıştır. Şırnak Üniversitesi telafi dersleri yapılması için üniversitemize müracaat etti. Bizler de konuyu Senatomuzda değerlendirdik. Aldığımız kararlar doğrultusunda Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 613 öğrencinin, 21 akademik, 3 idari personel ile üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmesi sağlanmıştır. İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları için 4 akademik oda, Fakülte Sekreteri ve memurlar için 2 oda tahsis edilmiştir. Ayrıca, eğitim görecek öğrenciler için 6 adet 45 kişilik, 3 adet 90 kişilik derslik tahsis edilmiş, öğrencilerin yurt ve servis konularında da yardımcı olunmuş, yol gösterilmiştir. Öğrencilerin yemekhaneden üniversitemizin öğrencileri ile aynı bedel üzerinden yemek yemeleri sağlanmıştır. Bu anlamda telafi programı süresince gerekli her türlü destek sağlanmaya çalışılacaktır.”

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam’ı makamında ziyaret eden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas daha sonra Rektör Prof. Dr. Uluçam’la birlikte Batman Üniversitesi Batı Raman ve Merkez Kampüslerini gezdi. İkili öğle yemeğinin ardından Batman Valisi Azmi Çelik’i makamında ziyaret ettikten sonra Şırnak Rektörü Prof. Dr. Nas Batman’dan ayrıldı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 215 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Süryaniler 23 yıl sonra yeşil sahalara indi
  • Rögara giren kediyi itfaiye kurtardı
  • Midyat’ın su sorunu çözülüyor
  • Patlayan su borusu köy meydanını gölete dönüştürdü
  • Mardin’e yeni vali yardımcıları atandı
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA