• Mardin39 °C
  • Diyarbakır36 °C
  • Batman37 °C
  • Şırnak34 °C
  • İstanbul32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
203 Kuruluş Bir Araya Gelerek Darbeye Karşı Bildiri Yayınladı
22 Temmuz 2016 Cuma 13:43

203 Kuruluş Bir Araya Gelerek Darbeye Karşı Bildiri Yayınladı

Ortak Akıl Platformu, 203 sivil toplum kuruluşu adına FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak okudu. Haliç Kongre Merkezi’nde...

Ortak Akıl Platformu, 203 sivil toplum kuruluşu adına FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak okudu.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen darbe karşıtı açıklamaya sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Nail Olpak’ın okuduğu darbeye karşı bildiride “Ülkemiz 15 Temmuz gecesi, tan vaktinde milli iradesini ortaya koydu ve demokrasimize sahip çıktı. 203 kuruluşu temsil eden Ortak Akıl Platformu olarak, öncelikle Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ortak akıl Platformu olarak tehlike sona erene kadar Demokrasimize sahip çıkmaya ve nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz. Vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Vatan, aynı zamanda üzerinde düşünebilmemizi, konuşabilmemizi, öğrenebilmemizi, şaşırabilmemizi, kafa karışıklığı yaşayabilmemizi, gerektiğinde muhalefet edebilmemizi de temin eden emniyetli zemindir.

Bu nedenle vatanın savunması, bütün fikir ayrılıklarının, bütün görüş farklılıklarının ötesindedir. Bu nedenle söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

Bu nedenle varlığımızla vatanımızın teminatı olacağız. Biz milletiz. Yani ofisteki işadamıyız. Hastanedeki doktoruz. Derslikteki eğitmeniz. Bürodaki memuruz. Öğretmen de, öğrenci de biziz. Hem hastayız, hem doktoruz. İşçiyiz ve patronuz. Ve bizler, vatanımızın göğsüne namahrem eli değsin istemiyoruz.

Hepimizin yararına karar alması için seçtiğimiz insanların alçakça yöntemlerle yerinden edilerek bu makamlara bizim derdimizle dertlenmeyen kimselerin getirilmesini istemiyoruz.

Verdiğimiz oyların, emirlerini memleketin menfaatlerine muhalif odaklardan alan ihanet çeteleri tarafından çiğnenmesini istemiyoruz.

Bir gece, evimizde oturmuş televizyon izlerken, devlet kanalında kendisine silah doğrultulmuş sunucunun darbe bildirisi okumak zorunda bırakıldığını görmek istemiyoruz.

Bir gece kapımıza dayanılmasını, okuduğumuz kitaptan yattığımız yatağa kadar her şeyin karıştırılmasını, masum insanların tutuklanıp işkenceye götürülmesini istemiyoruz.

Bir gece, çocuğumuzun istikbalini, ailemizin akıbetini, sevdiklerimizin vaziyetini, muhteris hainlerin korkunç emelleri nedeniyle düşünerek kaygılanmak istemiyoruz.

Bizler, vatan diye bir derdi olmayanlara;

Bizleri temsil edenlerin çalıştığı, bizlerin iradesinin temsil edildiği Meclis’e saldıracak kadar gözü dönenlere; oylarımızla seçtiğimiz ve görevinden yine ancak bizim oylarımızla ayrılacak cumhurbaşkanımıza ve diğer hükümet görevlilerine karşı öldürme planları yapacak kadar ileri gidenlere; yalnız kendini düşünmekten ekmeğini yediği millete ateş açmanın onursuzluğunu aklına getiremeyen nasipsizlere karşı cevabımızı,

15 Temmuz gecesi, kendini çiğnetmek pahasına namusunu çiğnetmeyen şehitlerimizle,

Bombalara ve kurşunlara göğsünü siper eden gazilerimizle, halkına ateş etmeyi reddederek, onurunu vermek yerine hayatını vermeyi tercih eden vatansever askerimizle, halkını korumak için gözünü kırpmadan mücadele eden polisimizle verdik.

Millete ve devlete ihanet şebekesi FETÖ’nün, başta silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere devletimizin farklı kurumlarına sızan terörist unsurlarının öncülüğünde 15 Temmuz 2016 Cuma günü darbe, cunta ve işgal kalkışmasını, milli birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ruhuyla bertaraf etmenin onurunu milletimizle birlikte yaşarken, 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülüp bertaraf edilmesinde yaşanan her sürecin ve sonucun milli tarihimizin altın sayfalarına yazılan büyük bir zafer olduğuna inanıyor; bu zaferin elde edilmesini sağlayan milletimizin feraset ve cesareti, devletimizin kararlığı ve kudreti temelindeki sarsılmaz ortaklığın, medeniyet coğrafyamızın en büyük güvencesi olduğunu tarihe not olarak düşüyoruz.

15 Temmuz gecesi, kahraman halkımızın destansı savunması, bu ülkedeki herkesin önüne yepyeni bir sayfa açmıştır. 15 Temmuz gecesi, milletimiz kendisini yönetenleri imkânlarla dolu bir alana çıkarmıştır. 15 Temmuz gecesi şehitleri; vatan, millet, bayrak ne demektir, hepimize bir kere daha öğretmiştir. 15 Temmuz gecesi, tek bir millet olduğumuzu idrak etmek için müthiş bir fırsattır. 15 Temmuz, karanlığın söktüğü tan vaktidir. 15 Temmuz’dan sonrası da, bu aydınlıktan yararlanmanın tam vakti olacaktır. Birbirimizi ayrıştırmadan oturup konuşmanın tam vaktidir. Ülkemizin istiklali ve istikbali için ortak akılda buluşmanın tam vaktidir. Eğitimde, hukukta, sağlıkta, ekonomide, ama en önemlisi de bizleri bir arada tutan toplumsal sözleşmede, Kısacası vatanımızı huzurlu bir geleceğe taşımak için bütün alanlarda gerekli değişimleri yapmanın tam vaktidir.

Bu çağrı, milletin çağrısıdır. Millet odur ki: Birine kurşun değse, diğerinin göğsü kanar.

Şimdi kanamayı durdurmanın tam vaktidir. Son olarak, ekonomimize ve yaşamımıza vurulmaya çalışılan darbe için de dikkat çekmek istediğimiz önemli detaylar var.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının telaşlı negatif yaklaşımlarına, büyük bir kirlilikle toplumumuzu ayrıştırmak için planlanan boykot çağrılarına, bir sıkıyönetim gibi gösterilmeye çalışılan OHAL’in yaşamımızı altüst edeceği saçmalıklarına itibar etmeyelim.

Çarklarımızı döndürmek, normal yaşamımıza hızlıca kavuşmak için Sağduyulu, Kararlı ve Çözüm Odaklı olmanın tam vaktidir.” ifadeleri kullanıldı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 76 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Borsa haftaya yükselişle başladı
  • “Akıllı cihaz kullanımı çocuklarda bel ve boyun problemlerini artırıyor”
  • Vücudun su ihtiyacını gideren besinler
  • Gazişehir ilk hazırlık maçını 1-0 kazandı
  • Rıfat Fırat: “Beyaz eşyada ÖTV yeniden düzenlenmeli”
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA