• Mardin9 °C
  • Diyarbakır11 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak11 °C
  • İstanbul6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
140 Okul Birincisine 140 Bisiklet
24 Haziran 2016 Cuma 15:03

140 Okul Birincisine 140 Bisiklet

Antalya'da 140 okul birincisini bisikletle ödüllendiren Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, “8 yıl önce göreve geldiğimizde arka mahalle olarak görülen Kepez, bugün çocukların yaşamaktan onur duyduğu güçlü bir şehir haline geldi.”...

Antalya'da 140 okul birincisini bisikletle ödüllendiren Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü, “8 yıl önce göreve geldiğimizde arka mahalle olarak görülen Kepez, bugün çocukların yaşamaktan onur duyduğu güçlü bir şehir haline geldi.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 67’si ilkokul, 53’ü ortaokul, 20’si lise olmak üzere 140 okul birincisine bisiklet hediye etti. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen 8. karne şöleninde okul birincileri ödüllerini aldı.

Ödül töreninde konuşan Başkan Hakan Tütüncü, eğitim, kültür ve sanat noktasında yaptıkları yatırımların en özellerini çocuklara ve gençlere yaptıklarına işaret ederek, şunları söyledi: “Eğer yeni bir nesil anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürürsek, şehrimizin geleceğinin daha aydınlık olacağını biliyorduk. O sebepten dolayı gençlerimize ve çocuklarımıza özel bir ilgi gösterdik. Okullarında daha iyi ortamlarda okumaları için gereken her türlü yatırımı görev yaptığımız yıllar içerisinde sürdürdük, sürdürüyoruz. Sadece okullarındaki fiziki iyileştirmeleri değil, öğrencilerimizin bir öz güven kazanarak geleceğe yürümeleri, eğitim süreçlerinde bambaşka bir öz güven ruhunu kazanmaları da en önemli problemlerimizden birisi oldu. Bu nedenle öğrencilerimizin derslerindeki başarılarını 8 yıldır ödüllendiriyoruz. Okullarında birinci olan öğrencilerimize bisiklet hediye ettik. Böylece bir sonraki yıl başarı çıtasını biraz daha yükseğe çıkarmak için farklı bir motivasyon oluşturduk.”

Akademik başarılarının yanında öğrencilerin, sosyal alanda da başarılı olmaları, hayata sarılmaları için çok özel hizmetler ve çalışmaları yaptıklarına dikkat çeken Tütüncü, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültür, sanat alanında, sportif faaliyetler noktasında yaptığımız çalışmalarda, kendilerini meşgul etmelerini sağladık. Öğrencilerimize takviye derslerin verileceği çeşitli etüt merkezleri, bilgi evleri açtık. 8 yıl önce göreve geldiğimizde arka mahalle olarak görülen Kepez, bugün çocukların yaşamaktan onur duyduğu güçlü bir şehir haline geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi rakamlarına baktığımızda her yıl akademik başarısı yükselen, başarı grafiği yukarıya doğru çıkan bir Kepez var.” diye konuştu.

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasına şöyle devam etti: “Göreve geldiğimizde, Kepez bütün sosyal gruplarıyla, mutlu insanların yaşadığı bir şehir olmalı, demiştik. Geldiğimiz noktada öğrencilerimizi mutlu ettiğimiz bir Kepez’i hep birlikte meydana getirdik. Bana zaman zaman şunu söylüyorlar: Diyorlar ki, neden bu kadar çocuklarla ilgileniyorsun, çocuklar oy vermiyor ki. Bunu söyleyenlerin bilmediği bir şey var. Aslında biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. Bugün ödüllendirdiğimiz okul birincileri geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacaklar. Bu yavrularımıza siz bir şeyden anlamazsınız, çocuksunuz diye bakmak en büyük yanılgıdır. Tam tersine bugünkü çocuklara geleceğin sorumluluk sahipleri olarak bakıyoruz, geleceği bugünden şekillendirmenin doğru olduğunu düşünüyoruz. 8 yıldır yaptığımız karne şölenleri bu anlamda çok önemlidir. Okullara yıl boyunca yaptığımız ziyaretlerde öğrencilerimiz, başkanım ben 1. olacağım ve ödülü alacağım, diye bize heyecanlarını aktarıyorlar. Bu Kepez’in eğitimi için önemli bir gelişmedir."

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından başarılarından dolayı kutladığı ve iyi tatiller dileğinde bulunduğu 140 okul birincisine, bisikletlerini hediye etti.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Kızıltepe’de ‘insanlık ölmüş’ dedirten görüntü
  • Baharın müjdecisi ters laleler çiçek açtı
  • Mardin’de fırtına uyarısı
  • Mardin polisinden çocukları koruyan uygulama
  • Binlerce kişi konut ve araç sahibi oldu
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA